autor: tkowW niedzielę, 29 października, SPR Pogoń Szczecin podejmowała na własnym parkiecie drużynę ENEA Piłka Ręczna Poznań. Po 4 porażkach w Lidze Centralnej, w końcu nadeszło upragnione zwycięstwo i bardzo ważne 3 punkty.

Pogoń rozpoczęła mecz, a wynik spotkania otworzyła Oliwia Panczenko. Dzięki dobrym obronom Katarzyny Zimny, drużyna już na początku meczu wyszła na prowadzenie 3:0. W 7. minucie wynik na tablicy pokazywał 4:4 i wtedy to trenerka Pogoni zdecydowała interweniować i wzięła czas. Gra przez większą część toczyła się bramka za bramkę, aż do 21. minuty. Wtedy to Pogoń zaczęła powiększać swoje prowadzenie nad ekipą z Poznania, dzięki mocnej obronie i skutecznym rzutom. Wynik na przerwę pokazywał 15:11 dla Pogoni. Prym w strzelaniu wiodła Zuzanna Zimnicka, która zdobyła 5 bramek w I części spotkania.
II połowę meczu rozpoczęła drużyna z Poznania, ale to Pogoń zdobyła pierwszą bramkę. Ponownie, Oliwia Panczenko rozpoczęła strzelanie. Jednak przyjezdna ekipa nie złożyła broni i zaczęła powoli odrabiać straty. W 35. minucie, trenerka Szczecinianek poprosiła o czas i od tego momentu Pogoń wróciła do gry. Pomimo wysokiej obrony Poznanianek, dziewczyny miały sposób, aby pokonać ich bramkarkę. Ostatni kwadrans meczu to była koncertowa gra Pogoni. Dziewczyny świetnie spisywały się zarówno w obronie, jak i w ataku. Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz Katarzyna Zimny pomagała broniąc rzuty drużyny z Poznania. Na ostatnie 5. minut mecz, trenerka Pogoni wprowadziła Oliwię Ćwiertnię, która popisała się obroną rzutu karnego w ostatniej akcji meczu. Przez cały mecz kibice mogli oglądać Oliwię Piotrowską, która była w świetnej dyspozycji i zdobyła aż 10 bramek.

Pogoń wygrała 32:24 z ENEA Piłka Ręczna Poznań i w końcu zdobyła pierwsze punkty w Lidze Centralnej!

Dzięki wygranej, dziewczyny awansowały na 9. miejsce w tabeli Ligi Centralnej.

Kolejną szasną na zdobycie punktów będzie mecz z MKS VITAMINEO Jelenia Góra, który odbędzie się 12 listopada na Twardowskiego.

MVP w drużynie Pogoni - Oliwia Piotrowska
MVP w drużynie Poznania - Bogna Sobiech

Bramki dla Pogoni: Jałowicka 3, Włodarczyk 4, Piotrowska 10, Sikora 1, Panczenko 3, Białowąs 1, Koprowska 2, Zimnicka 8