piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Jubileusz 75-lecia Sparty Gryfice
autor: BengoroW weekend 3-4 września 2022 r. w na stadionie miejskim im. Karola Kucharskiego odbył się jubileusz 75-lecia MKS Sparty Gryfice.

W trakcie uroczystości zasłużonym działaczom, zawodnikom i nestorom gryfickiego klubu wręczone zostały okolicznościowe odznaczenia i statuetki. W trakcie wydarzenia rozegrany został mecz klasy okręgowej pomiędzy Spartą Gryfice a Astrą Ustronie Morskie.
Przyjezdni objęli prowadzenie w 18.minucie po bramce Oskara Stępnia. Spartanie starali się zmienić rezultat spotkania i dobrze uczcić jubileusz klubu. Tuż przed przerwą piłkę do bramki bronionej przez Michalczuka skierował Bartosz Cyburt.

Po przerwie gryficzanie starali się sforsować obronę przyjezdnych, ale stanowiła ona monolit, bądź na posterunku był golkiper Astry. Spartanie prowadzenie uzyskali w 75. minucie po trafieniu Kamila Bogusza, który po strzeleniu bramki włożył futbolówkę pod trykot i pokazał wraz z zespołem okolicznościową cieszynkę.

Rezultat spotkania nie uległ zmianie do końca. Gospodarze wygrali 2:1 i w dobrych humorach świętowali 75-lecie klubu. W niedzielę odbył się Turniej Pokoleń, który wygrała drużyna juniorów Sparty Gryfice.