piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Przełamanie
Wystarczył jeden celny strzał, aby Portowcy zdobyli trzy oczka. Pogoń Szczecin wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 2:1. W spotkanie lepiej weszli gospodarze. To oni częściej utrzymywali się przy piłce. W 4. minucie Jan Grzesik wykorzystał drzemkę defensorów Pogoni, ale jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce. Jedni i drudzy nie odstawiali nogi, pokazując sporo twardej gry. W 10. minucie obrońcom Pogoni uciekł Adam Zreľák. Słowak podobnie jak jego kolega kilka minut wcześniej strzelił w boczną siatkę.
Portowców po kwadransie nieco rozruszał Jean Carlos Silva. Jego dwie akcje na skrzydle nie przyniosły jednak trafienia. W 22. minucie Pogoń znalazła drogę do siatki. Z lewej strony piłkę dośrodkował Luís Mata, strącił ją bramkarz Warty i trafiła ona do Sebastiana Kowalczyka. Ten miękko wrzucił ją przed piątkę, gdzie uderzeniem lewą nogą gola na 1:0 zdobył Kamil Grosicki. Chwilę później było już 2:0. Sebastian Kowalczyk posłał płaskie podanie do rozpędzonego Jakuba Bartkowskiego. Obrońca Pogoni także po ziemi zagrał przed bramkę, a niefortunna interwencja Roberta Ivanova zakończyła się golem samobójczym. Poznaniacy nie mieli żadnych argumentów w grze do przodu. Pogoń kontrolowała przebieg meczu. Formę poprawiła defensywa, a miejscowi dali się złapać cztery razy na spalonym. W 39. minucie przymusową zmianę musiał wykorzystać opiekun gospodarzy, po tym jak uraz zgłosił Miłosz Szczepański.

Dystans: 56,23 (km) - 56,19 (km)

W 47. minucie goście stracili dwubramkowe prowadzenie. Maciej Żurawski zaliczył przypadkową asystę po dośrodkowaniu i piłka spadła pod nogi niepilnowanego Adama Zreľáka. Słowak silnym strzałem umieścił ją w bramce. Warta przeważała po wyjściu z szatni. Reakcja trenera Pogoni była natychmiastowa. Na placu gry zameldowali się Kamil Drygas oraz Vahan Bichakhchyan. W 69. minucie z rzutu wolnego huknął Adam Zreľák. Piłka powędrowała nad poprzeczką. Poznaniacy do końca walczyli o remis. Kilka razy w polu karnym Pogoni zameldował się Adrian Lis, ale bez efektu. Szczecinian ofiarnie ratował Dante Stipica, który w ostatniej chwili powstrzymał Enisa Destana. Duma Pomorza znów nie zachwyciła swoją grą, ale podobnie jak przed tygodniem dopisała do swojego konta cenne trzy punkty.