piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria Sp 2 wywalczyła awans
Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 jedną kolejkę przed końcem rozgrywek IV ligi kobiet zapewniły sobie awans do rozgrywek trzeciego frontu. Ich przeciwnikiem był zespół UKS Energetyk Junior Gryfino. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów z tym, że w trochę lepszej sytuacji był zespół z Sianowa, bo po pierwsze grał u siebie a po drugie poprzednie spotkanie w Gryfinie wygrał 2:1. To była więc dobra zaliczka. Mecz w Sianowie zaczął się od zdecydowanej przewagi Victorii SP 2 i już w 2 minucie sianowianki mogły prowadzić 1:0. Malwina Grzelak ograła bramkarkę gości, celnie uderzyła na pustą bramkę, ale jej strzał wybiła z pustej bramki wracająca zawodniczka Gryfina. W 12 minucie przewagę sianowianek udokumentowała Pola Pasik, strzelając ładną bramkę po doskonałym podaniu Klaudii Majerczak.
Pierwsze pół godziny to była spora przewaga sianowianek ale wynik się nie zmieniał. Za to gryfinianki w 32 minucie skontrowały i otrzymały nagrodę w postaci karnego za faul Maji Malczewskiej. Karnego wykorzystała pewnym strzałem Klaudia Klimek i niespodziewanie zrobiło się 1:1. Niezrażone stratą gola sianowianki dalej atakowały i w 36 minucie pięknym uderzeniem popisała się z 35 metrów Wiktoria Huda i sianowianki ponownie objęły prowadzenie w meczu.

Druga połowa już zdecydowanie należała do Victorii SP 2, ale przyjezdne groźnie kontrowały i nie zamierzały łatwo sprzedać skóry. W sianowskiej ekipie błysnęła wreszcie Malwina Grzelak, która zanotował klasycznego hattricka. Najpierw w 55 minucie z ostrego kąta strzeliła na 3:1. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu kontaktową bramkę na 2:3 strzeliła ponownie z karnego w 66 minucie Klaudia Klimek za rękę Amelii Babireckiej. W 80 minucie podwyższyła wspomniana Malwina na 4:2 i ona też w 87 minucie ustaliła po indywidualnej akcji wynik spotkania na 5:2 dla Victorii SP 2.

W Victorii SP 2 Sianów zagrały: Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy, Oliwia Żywanowska, Amelia Babirecka, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Klaudia Majerczak, Monika Garbicz, Natalia Mazurczak, Malwina Grzelak i Pola Pasik.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński omawiając mecz zadowoleni byli z wyniku i awansu swojego zespołu do III ligi. Dodają jednak, że nie są pewni czy w niej wystartują. Wiąże się to z olbrzymimi wydatkami na transport ( wyjazdy 200-400 kilometrowe w jedną stronę) oraz z wiekiem zawodniczek. Owszem mamy sporo młodych zawodniczek, ale część z nich nie spełnia kryterium wieku do gry w III lidze. Zobaczymy jak to się ułoży. Na pewno przydałoby się jeszcze kilka zawodniczek. Chętne do gry w naszym zespole zapraszamy. Wracając jednak do przebiegu meczu to wygraliśmy 5:2 ale nie było łatwo. Zmarnowaliśmy parę dobrych sytuacji. Postawiliśmy od początku na atak a w obronie graliśmy tylko trójką defensorek i min. przez to nadziewaliśmy się na groźne kontry zespołu z Gryfina. Mieliśmy z przodu aż trzy napastniczki i to się nam opłaciło. Dziewczyny w sumie zrealizowały postawione zadania i ostatecznie pewnie wygrały mecz. Następne spotkanie powinniśmy zagrać 28.05.2022 r. o godz. 18.00 z Budowlanymi w Lubsku ( za Zieloną Górą).
źródło: Victoria Sp.2 Sianów