koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Optymistyczny początek rundy rewanżowej
autor: http://kotwica50.kolobrzeg.pl/ EDobrze dla Sensation Kotwicy rozpoczęła się druga połowa sezonu zasadniczego. Pierwszym meczem rewanżowym było starcie z Górnikiem, a sama rywalizacja stanowiła hit 19. kolejki zmagań.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie po swojej myśli, prowadząc po dwóch minutach 7:2. Chwilę później na parkiecie pojawił się nowy nabytek wałbrzyszan - Piotr Niedźwiedzki. Ten błyskawicznie wspomógł podopiecznych Łukasza Grudniewskiego w strefie podkoszowej. Środkowy Górnika zdobył w pierwszej kwarcie siedem oczek, a goście prowadzili 20:17.
Druga odsłona meczu została zainicjowana trafieniem Witalija Kowalenki, dla którego były to debiutanckie punkty w barwach kołobrzeskiego klubu. Kołobrzeżanie szczególnie dobrze wyglądali w połowie drugiej kwarty, a wypracowana wówczas siedmiopunktowa przewaga okazała się być największa w całym meczu. Wtedy w grze „Czarodziejów z wydm” coś się zacięło, z kolei pewność siebie zaczęła narastać w zespole przyjezdnym. Damian Durski zanotował dwie z rzędu skuteczne trójki, nieomylny na linii rzutów wolnych był Krzysztof Jakóbczyk i to goście prowadzili 36:35. Kołobrzeżanie nie przełamali się pod koszem rywali aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Górnika.

źródło: kotwica50.kolobrzeg.pl