piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Pozostać bez błędu
autor: /me Dwa oblicza prezentuje w tym sezonie Pogoń Szczecin. Bezbłędne u siebie (trzy wygrane z rzędu) i to z brakiem koncentracji w meczach wyjazdowych. Sobotnim rywalem szczecinian będzie Cracovia Kraków. Pasy po złym początku sezonu złapały wiatr w żagle. W ostatnich trzech spotkaniach drużyna z Krakowa uzbierała siedem punktów. Piłkarze Michała Probierza z zespołami ze ścisłej czołówki do tej pory zanotowali porażki. Tak było w meczach z Lechem Poznań (2:0) oraz ze Śląskiem Wrocław (2:1). Początek sobotniego spotkania o godzinie 15. Zawody poprowadzi Zbigniew Dobrynin.
Kiedy Cracovia zdobyła Puchar Polski w 2020 roku i zajęła siódme miejsce, wydawało się, że zespół zadomowi się w ligowej czołówce. Minione rozgrywki były jednak rozczarowaniem. Pasy zajęły trzecie miejsce od końca i z trudem utrzymały się w elicie. Mimo słabych wyników posadę w klubie zachował Michał Probierz. Po słabym starcie obecnych rozgrywek Cracovia w końcu zaczęła punktować i goście liczą, że w Szczecinie uda się im podtrzymać dobrą passę.

Krakowianie to mocno zagraniczna drużyna. Z Polaków jedynie na pewne miejsce w składzie może liczyć Kamil Pestka, a obowiązkową rolę młodzieżowca przyjmują Karol KnapPatryk Zaucha. Latem ilość piłkarzy zza granicy powiększyła się. Szybko do wyjściowej jedenastki wskoczył Jakub Jugas. Czeski defensor ze Slovana Liberec do tej pory zaliczył komplet minut w tym sezonie. Takim samym dorobkiem legitymuje się Matej Rodin. 25-letni obrońca w ostatniej kolejce ustrzelił dublet i uratował remis Pasom w konfrontacji z Górnikiem Zabrze. Liderem drużyny pozostaje Pelle van Amersfoort. Holender strzelił w tym sezonie cztery gole (połowę z całego dorobku drużyny).

Portowcy będą musieli uważać na gości szczególnie po przerwie. Cracovia w bieżącym sezonie w pierwszej połowie zdobyła zaledwie jednego gola, a w drugiej części aż siedem. Pasy straciły z kolei dwanaście trafień. Tutaj rozkłada się to w miarę po równo (pięć goli do przerwy i siedem po). Co ciekawe Cracovia straciła aż sześć goli w ostatnich kwadransach połów.

Na początku lutego Portowcy skromnie pokonali Cracovię. Trzy oczka Dumie Pomorza zapewnił wówczas Kacper Smoliński. W jutrzejszym spotkaniu szczecinianie znów będą faworytem do zdobycia kompletu punktów. Po słabym meczu w Radomiu i kolejnej stracie punktów, na zespół spadła fala krytyki. Ostatnia podziałała na zespół mobilizująco. Portowcy rozbili wówczas u siebie Stal Mielec 4:1. Sytuacja kadrowa drużyny ulega stopniowej poprawie. Do regularnych treningów z zespołem wrócili Kacper Kozłowski, Damian DąbrowskiMaciej Żurawski. Wiele wskazuje na to, że po ponad 14 latach na boisku przy Twardowskiego znów zobaczymy w pewnym wymiarze czasowym Kamila Grosickiego.