piłka nożna / III liga -
Determinacja i zwycięstwo
autor: Świt Skolwin FBW 8. serii gier III ligi zespół Świtu Szczecin wywalczył w Środzie Wielkopolskiej cenne 3 punkty, pokonując tamtejszą Polonię 1:0 po bramce Kacpra Wojdaka.

Trzeba jednak oddać, że pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy mogli objąć prowadzenie zaraz po rozpoczęciu gry, jednak przytomnie interweniował Przemysław Matłoka, który wykazywał się kunsztem bramkarskim jeszcze kilkukrotnie. Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą jednak Szymon Kapelusz w dobrej sytuacji trafił w bramkarza ze Środy Wielkopolskiej, a dobitkę Adama Nagórskiego wybili z linii bramkowej obrońcy Polonii. Do przerwy zatem bez goli.
Po zmianie stron to Świtowcy mieli lepsze okazje do zdobycia bramek, a grający z poświeceniem defensorzy z północnego Szczecina zawsze w porę zażegnywali niebezpieczeństwo ze strony rywali. W 70 minucie Adam Borucki zaatakował bezpardonowo w środkowej strefie boiska Kacpra Wojdaka i wyleciał z boiska po czerwonej kartce. Popularny „Wojdi” dziesięć minut pózniej został bohaterem przyjezdnych, kiedy to wykorzystał dogranie z bocznego sektora boiska od Adama Nagórskiego po wcześniejszej indywidualnej akcji i po rękach bramkarza skierował piłkę do siatki. Poloniści stanęli jeszcze przed szansą na wyrównanie, ale zabrakło im precyzji przy wykończeniu akcji i zwycięstwo Dumy Skolwina stało się faktem.

Świt zwyciężył zatem na trudnym terenie, gdzie niewątpliwie jeszcze nie jeden faworyt straci punkty. W kolejny weekend Świt zagra przed własną publicznością z KP Starogard, który jako jedyny zwyciężył w zeszłym sezonie w Skolwinie. Zapraszamy wszystkich kibiców!

POLONIA ŚRODA - ŚWIT SZCZECIN 0:1(0:0)
0:1 Kacper Wojdak 79’

🟥 Adam Borucki (Polonia) 70’

Polonia: Janczar (57’ Frąckowiak) - Borucki, Andrzejewski (82’ Kozłowski), Wujec, Henriquez - Zgarda, Kujawa, Bartkowiak (55’ Brychlik), Nowak (82’ Skrobosińki), Buczma (82’ Milachowski), Antkowiak.

Świt: Matłoka - Baranowski, Kuzko, Bil, Kisły (70’ Krawiec) - Wojdak (81’ Potoczny), Białczyk, Wojtasiak, Michułka (85’ Mach) - Nagórski, Kapelusz.
źródło: FB Świt Szczecin