siatkówka / II liga mężczyzn
siatkówka / II liga mężczyzn -
Dobry początek w TAURON Pucharu Polski Stalpro Błyskawica Szczecin

Od zwycięstwa 3:0 z UKS Żak Krzeszyce siatkarze STALPRO Błyskawica Szczecin rozpoczęli swoje zmagania w TAURON Pucharze Polski. Już w najbliższą środę po raz kolejny Szczecinianie będą gospodarzem kolejnej rundy tych rozgrywek.
Siatkarze Stalpro Błyskawicy wyszli na to spotkanie w zestawieniu Zapaśnik, Sikorski, Kasiura, Grot, Bukowski, Śląski, Herrmann (L).
19 września 2020 roku za sprawą Klubu Sportowego Stalpro Błyskawica Szczecin ligowa siatkówka powróciła na teren Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu przy ulicy Wąskiej 16. W spotkaniu inauguracyjnym sezon 2020/2021 siatkarze ze Szczecina zmierzyli się z trzecioligowym UKS ŻAK Krzeszyce. Dla obu zespołów sobotnie spotkanie było pierwszym oficjalnym meczem tegorocznego sezonu, który miał dać odpowiedź o efektach przepracowanego okresu przygotowawczego.
Początek spotkania w wykonaniu gospodarzy nie należał do najlepszych, a w grze zaczęły pojawiać się błędy, które wykorzystywali przyjezdni nie pozwalając na zbudowanie przewagi przez Stalpro Błyskawicę. Ustabilizowanie gry przez gospodarzy nastąpiło w drugiej części pierwszego seta, a skuteczne ataki ze środka i prawego skrzydła zapewniły Szczecinianom zwycięstwo w pierwszym secie 25:17. Drugi i trzeci set spotkania to pewna gra Stalpro Błyskawicy Szczecin i kontrola od początku do końca seta. Poza zawodnikami pierwszej „szóstki” szansę na zaprezentowanie się przed własną publicznością dostali pozostali zawodnicy rezerwowi. Oklaskiwani przez zgromadzonych na trybunach kibiców siatkarze ze Szczecina przypieczętowali awans do kolejnej rundy rozgrywek wygrywając kolejne sety 25:16 i 25:15.

Kolejnym przeciwnikiem STALPRO Błyskawicy Szczecin w rozgrywkach o TAURON Puchar Polski będzie SKS Gorzów Wielkopolski, który w derbach Gorzowa pokonał miejscowy KS Atak. Spotkanie rundy wstępnej TAURON Pucharu Polski STALPRO Błyskawica Szczecin - SKS Gorzów Wielkopolski już 23 września o godzinie 18:00 w Szczecinie.