piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Próba generalna na remis
autor: AszefOstatni sparing Pogoni Szczecin tej zimy zakończył się remisem 2:2 z Arką Gdynia. Gole dla Dumy Pomorza zdobyli Kamil Drygas i Tomas Podstawski.

W 11. minucie Portowcy zaatakowali prawą stroną. Kacper Kozłowski urwał się obrońcy i dograł w pole karne. Piłka po strzale Alexandra Gorgona trafiła w obrońcę Arki. Kolejna próba była już celna. Po uderzeniu Luki Zahovicia bramkarz Arki musiał się wykazać. Portowcy nie zwalniali tempa. W kolejnej akcji podawał Sebastian Kowalczyk, a Luis Mata trafił w słupek. To jednak przyjezdni objęli prowadzenie. Mariusz Malec po dośrodkowaniu skierował piłkę do własnej bramki. Pogoń szybko odpowiedziała, ale zabrakło centymetrów. Zahović trafił w słupek tuż po wznowieniu gry. W 42. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Gorgon. Doświadczony pomocnik zamiast strzelać głową zdecydował się odgrywać, ale piłka nie dotarła do żadnego z kolegów.
Dużo szczęścia mieli Portowcy w 50. minucie. Dante Stipica odbił strzał z dystansu na spojenie. Po kilku minutach Arkowcy podwyższyli prowadzenie. Przyjezdni wykorzystali błąd w wyprowadzaniu piłki przez Mariusza Malca. Po podaniu z głębi pola Adam Deja znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stipicą i nie dał mu szans. W 58. minucie było już tylko 1:2. Kamil Drygas wykończył podanie od Michała Kucharczyka. Portowcom udało się wyrównać. Tomas Podstawski głową pokonał bramkarza Arki w końcówce meczu.

Już 29 stycznia zawodnicy Kosty Runjaica wznowią rozgrywki ligowe. Zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Mecz odbędzie się na wyjeździe.