piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Porażka z Wartą
autor: pogonszczecin.plPogoń uległa Warcie Poznań 0:2 w pierwszym meczu sparingowym tej zimy. Portowcy mają jeszcze jedno spotkanie zaplanowane podczas tego okresu przygotowawczego.

Mecz trwał 105 minut (45 minut i 2x30 minut), a w barwach Pogoni zagrało ponad 20 zawodników. W 23. minucie obejrzeliśmy pierwszy groźny strzał Portowców. Po składnej akcji Pogoni faulowany przed polem karnym był Luka Zahović. Do piłki podszedł Damian Dąbrowski. Pomocnik technicznym strzałem próbował pokonać Adriana Lisa, ale ten po efektownej paradzie złapał piłkę.
Warta wykorzystała nieporozumienie piłkarzy Pogoni w środku pola. W 63. minucie goście ruszyli z atakiem. Po wstrzeleniu piłki wzdłuż bramki Gracjan Jaroch skutecznie zamknął akcję i pewnie umieścił piłkę w bramce Jakuba Bursztyna. Niezła okazja do remisu nadarzyła się w 69. minucie. Luis Mata dośrodkował na głowę Adriana Benedyczaka. Młodzieżowiec dobrze złożył się do strzału, ale bramkarz Warty popisał się kolejną skuteczną interwencją.

Na pół godziny przed końcem Portowcy wyrównali, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Klika minut poźniej wynik mogła podwyższyć Warta, a konkretnie Gracjan Jaroch. Po woleju byłego piłkarza Pogoni piłka przeleciała obok bramki Jakuba Burtszyna. W 90. minucie w boczną siatkę trafił Mateusz Łęgowski po strzale z rzutu wolnego. Warta zdążyła podwyższyć jeszcze wynik meczu. Konrad Handzlik pokonał Bursztyna strzałem w długi róg. Rozmiary porażki mógł zmienić Benedyczak. Napastnik przyjął piłkę pod presją i oddał strzał, który jednak obronił Adrian Lis.

Kolejnym zimowym rywalem Pogoni będzie Arka Gdynia. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica (26. Jakub Burtszyn 46’) - 2. Jakub Bartkowski (22. David Stec 61’), 23. Benedikt Zech (55. Igor Łasicki 46’), 33. Mariusz Malec (13. Kostas Triantafyllopoulos 61’), 41. Paweł Stolarski (97. Luis Mata 46’) - 27. Sebastian Kowalczyk (17. Mariusz Fornalczyk 46’), 61. Kacper Smoliński (19. Adrian Benedyczak 61’), 64. Kacper Kozłowski (99. Mateusz Łęgowski 46’), 8. Damian Dąbrowski (28. Tomas Podstawski 46’), 20. Alexander Gorgon (25. Paweł Cibicki 46’) - 10. Luka Zahović (6. Bartłomiej Mruk 61’). Grał także: Jakub Lis

Warta Poznań: 1. Adrian Lis - 2. Jan Grzesik (62, 30. Bartłomiej Burman), 5. Bartosz Kieliba (62, 29. Filip Małek), 4. Robert Ivanov (62, 16. Aleks Ławniczak), 13. Jakub Kuzdra (40, 3. Jakub Kiełb; 87, 8. Kajetan Szmyt) - 27. Makana Baku (45, 19. Mariusz Rybicki; 90, 10. Adrian Laskowski), 34. Maciej Żurawski (62, 17. Mateusz Czyżycki), 21. Mateusz Kupczak (62, 15. Michał Kopczyński), 6. Łukasz Trałka (62, 7. Konrad Handzlik), 11. Michał Jakóbowski (62, 22. Robert Janicki) - 9. Mateusz Kuzimski (62, 25. Gracjan Jaroch)

źródło: pogonszczecin.pl