koszykówka / PLK -
Porażka we Wrocławiu
Mimo dobrego początku, King Wilki Morskie Szczecin przegrały na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Po trafieniach Jakuba SchenkaThomasa Davisa goście prowadzili 8:4. W ekipie z Wrocławia nieźle radzili sobie Elijah Stewart oraz Aleksander Dziewa, ale to King ciągle był stroną przeważającą. Dzięki zagraniom Mateusza Bartosza było 19:16 po 10 minutach rywalizacji. Drugą kwartę znowu świetnie rozpoczął Dziewa (m.in. dwa bloki), a wrocławianie zdobyli minimalne prowadzenie. Mecz był ciągle bardzo wyrównany, ale WKS Śląsk robił wszystko, aby to zmienić. W końcu po trójce Michała Gabińskiego uciekł na osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:37.
Elijah Stewart był nie do zatrzymania w trzeciej kwarcie, a drużyna trenera Olivera Vidina odskakiwała na 12 punktów. Starali się na to reagować Jakub SchenkMateusz Bartosz, ale to było za mało na dobrze dysponowanych rywali. M.in. dzięki trójce Ivana Ramljaka po 30 minutach gospodarze prowadzili 67:57. JovanovićStewart w kolejnej części meczu sprawiali, że wrocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kolejnej akcji Serba przewaga wynosiła nawet 19 punktów - tego King nie był w stanie już odrobić. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 91:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Elijah Stewart z 30 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. W zespole gości wyróżniał się Mateusz Bartosz z 19 punktami, 9 zbiórkami i 2 asystami.
źródło: plk.pl