piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Słaba forma sianowianek
autor: waldemar kosowskiPiłkarki sianowskiej Victorii SP 2 wysoko przegrały swój trzeci mecz w nowej zreformowanej III lidze kobiet i to aż 1:7 z dotychczasową czerwoną latarnią tabeli drużyną Spójni Białe Błota. I trzeba przyznać, że była to w pełni zasłużone zwycięstwo Spójni. Mogło być nawet wyższe. Sianowianki na mecz pojechały w okrojonym dziesięcioosobowym składzie, bez kilku podstawowych zawodniczek i to wszystko wyszło na boisku. Od początku drużyna z Białych Błot była lepsza i stwarzała sobie dogodne sytuacje do strzelania bramek, ale na szczęście bardzo dobrze broniła sianowska bramkarka Oktawia Kaszewska i kilka razy zażegnała niebezpieczeństwo. Piłkarki Spójni były nieskuteczne i musiały im pomóc sianowskie piłkarki , które w 34 i 39 minucie strzeliły sobie gole samobójcze. W tej połowie po uderzeniu Malwiny Grzelak w 41 minucie sianowianki tylko raz zagroziły miejscowej drużynie.
Po przerwie przegrywając pechowo 0:2 sianowianki zaryzykowały i postanowiły grać o całą pulę. Osłabiły swoją obronę, wzmocniły a ta, ale niestety skończyło się to utratą dalszych bramek. Najpierw w 49 minucie na 3:0 podwyższyła Maja Warchlewska. Ona też była autorką 4 bramki z rzutu karnego w 61 minucie za faul jednej z piłkarek z Sianowa. Jeszcze w 63 minucie Marta Fil próbowała zmienić wynik meczu, podobnie jak w 64 minucie Malwina Grzelak, ale się nie udało. Za to skutecznością popisała się Eliza Bryś w 69 minucie i podwyższyła wynik na 5:0. Sześć minut później bo w 75 minucie sianowianki po strzale Marceliny Gulc straciły szóstą bramkę. W 77 minucie honorową bramkę dla Victorii SP2 uzyskała Marta Fil. W 83 minucie swoją trzecią bramkę
strzeliła Maja Warchlewska i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 dla miejscowej drużyny. Po meczu trener sianowskiej Jędrzej Bielecki drużyny nie kipiał radością z postawy swojej drużyny a tym bardziej wynikiem. Ten rezultat nie był wynikiem świetnej gry piłkarek Spójni, ale raczej słabej postawy mojego zespołu. Przyznał, że tak słabego meczu jego piłkarki jeszcze nigdy nie zagrały. To dla nich ostatni dzwonek. Jeżeli nie potraktują poważnie podejścia do treningów to wylądujemy na dnie. Następny mecz sianowianki rozegrają w Sianowie w sobotę 26 września 2020 r. a przeciwnikiem będzie drużyna z czołówki tabeli LFA Szczecin.

Skład Victorii SP2: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Studzińska, Wiktoria Robakowska, Dagmara Petrus, Karolina Kawałek, Wiktoria Ostróżka, Marta Fil, Oliwia Żywanowska, Katarzyna Rawłuszewicz i Malwina Grzelak.
źródło: Victoria SP2 Sianów