piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Wysoka wygrana Sparty. Kontuzja Kańczuckiego
autor: SkibaW sobotę 19 września Sparta Gryfice pokonała 6:2 Tanowię Tanowo. Niestety mecz ten zakończył się poważną kontuzją trenera Kańczuckiego.

Tuż przed meczem prezes Artur Wójcik wraz z kapitanem Jackiem Bodysem przekazali na aukcje koszulki meczowe Grzegorza Krychowiaka z meczu Polska - Macedonia oraz Sebastiana Kowalczyka ze spotkania Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin na akcje na rzecz Jasia Stawickiego, aby pomóc w walce z Ostrą Białaczką Limfoblastyczną. -GANG JASIA walczy z białaczką.

Początek meczu to próby nieudane akcje ofensywne gryficzan, które dobrze rozbijali zawodnicy z Tanowa. W 18. minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy, a jej strzelcem był Kamil Bogusz, który pokonał Rafała Rydzaka z rzutu karnego. Stracona bramka zmotywowała zawodników gości, którzy dążyli do wyrównania. Błędy gospodarzy w 34. i 38. minucie i Tanowia po trafieniach Szymona RogowskiegoPatryka Kaczorowskiego wyszła na prowadzenie. 120. sekund później Maciej Cymkiej w swoim stylu pokonuje golkipera gości i doprowadza tym samym do remisu. Tuż przed przerwą Sparta wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Jakuba Wołocha.
Przyjezdni 6. minut po przerwie po brutalnym faulu na Marcinie Kańczuckim grali w 10. po czerwonej kartce dla Pawła Budzenia. Niestety grający trener Sparty nie dokończył tego spotkania. Kilka minut później po pechowym wyskoku do piłki zderzył się głową z zawodnikiem Sparty i musiał opuścić boisko. Kontuzja ta okazała się poważna i potrzebna była interwencja służb medycznych i przyjazd karetki. W 63. minucie gryficki zespół prowadził już 4:2, a swojego zasłużonego gola zdobył Tomasz Wlaźlak. Kolejne minuty sobotniego spotkania, to próby podwyższenia prowadzenia przez gospodarzy i szukanie okazja do kontrataków przez przyjezdnych. Ostatnie trzy minuty to dwie bramki Kamila Bogusza, najpierw pokonał on Rydzaka ponownie z rzutu karnego w 87. minucie, a kolejne tuż przed gwizdkiem sędziego Bębna w 90. minucie.

Cieszy wysoka wygrana Sparty Gryfice, która kolejne spotkanie rozegra za tydzień w Mierzynie z Mierzynianką. Szybkiego powrotu do zdrowia dla trenera Marcina Kańczuckiego.