Piłkarki LFA Szczecin awansowały do 1/8 futsalowego Pucharu Polski. Szczecinianki pod wodzą Magdaleny Szwed pokonały AZS UG Gdańsk 3:2 Już przed samym meczem wiele osób mówiło że będzie to mecz na wysokim poziomie. AZS UG Gdańsk to drużyna grająca w ekstralidze futsalu, nasza drużyna na co dzień grająca na trawie posiada piłkarki, które również dobrze czują się w hali. Po szybkim początku spotkania to LFA Szczecin wychodzi na prowadzenie bo wspaniałej bramce lobem Weroniki Szymaszek w 2 minucie spotkania. W końcówce I połowy AZS UG Gdańsk przyśpieszył i efektem były 2 szybkie bramki w 17 minucie Karoliny Pawlikowskiej.
Rozmowa w szatni przyniosła efekty, LFA Szczecin pokazało że łatwo nie będzie i po zaciętej walce w polu karny zostaje faulowana Weronika Szymaszek, która też podchodzi do rzutu karnego i mocnym uderzeniem strzela bramkę pod nogami brakarki w 24 minucie i przy wyniku 2:2 LFA Szczecin wraca do gry o awans. Końcówka meczu to wiele niewykorzystanych strzałów obu drużyn i szybka gra, która to jednak daje bramkę LFA Szczecin po pięknym podaniu Katarzyny Tarnowskiej do Kamili Szafrańskiej i w 38 minucie jest 3:2 dla LFA Szczecin. Taki wynik utrzymuje się do końca mimo gry w przewadze Azs Ug Gdańsk. LFA Szczecin wynikiem 3:2 awansuje do kolejnego etapu 1/8 Pucharu Polski Futsal Kobiet gdzie przeciwnikiem będzie drużyna z Olsztyna . Już zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się w Szczecinie .

LFA Szczecin: Weronika Lichy 1 Gk., Weronika Szymaszek 8, Katarzyna Piotrowska 11, Katarzyna Tarnowska 16 Kpt., Natalia Zaniewska 17, Alicja Peitler 3, Natalia Szews 4, Aneta Cyrulewska 15, Katarzyna Jasińska 20, Gabriela Witko 26, Kamila Szafrańska 7, Izabela Poczopko 5

AZS UG Gdańsk: Weronika Wieżynis GK 97, Natalia Świętoniowska 2, Izabela Pawłowska 10 KPT, Wiktoria Słowy 17, Karolina Pawlikowska 23, Wiktoria Dziurdź 1, Malwina Ciesielska 81, Martyna Krygier 5, Julia Dziewakowska 6, Weronika Sikorska 9, Sandra Gonciarz 11