piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zwycięstwo KP Błękitni Stargard w Fala Women Cup 2020
W dniu 15 lutego 2020r w Międzyzdrojach rozegrano turniej Fala Women Cup. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Grom Czacz, Sparta Gryfice, LFA Szczecin, dwa zespoły Fali Międzyzdroje oraz Błękitne Stargard. Stargardzianki rozpoczęły rywalizację od spotkania z zespołem Sparty Gryfice, które zakończyły zwycięstwem 8:0. W drugim pojedynku grały z drugim zespołem Fali. Gospodynie dość długo skutecznie się broniły, dopiero na około 5 minut przed końcem spotkania objęły prowadzenie, kolejne padły już szybko i ostatecznie wygrały 4:0.
W trzecim pojedynku rywalem Błękitnych był pierwszy zespół Fali. Sytuacja była podobna do poprzedniego meczu, gospodynie skutecznie się broniły i dopiero w końcówce stargardzianki zdobyły bramki, zwyciężając 3:0. Czwarty pojedynek to mecz z zespołem Gromu Czacz. Dość szybko strzelamy pierwszą bramkę, a kolejne padają w kolejnych minutach i spotkanie kończy się łatwą wygraną 5:0.

Ostatni mecz turnieju okazał się godnym finału. Od wyniku tego spotkania zależało kto wygra cały turniej. Błękitnym wystarczał remis, jednak nie taki wynik był celem piłkarek ze Stargardu. Spotkanie było bardzo wyrównane, a pierwsza bramkę zdobyły zawodniczki LFA. Było to dopiera pierwsza, a jak się później okazało jedyna, bramka stracona przez naszą drużynę. Po straconej bramce Błękitne ruszyły do odrabiania strat. Kluczowym momentem spotkania była żółta karta dla bramkarki LFA za faul na naszej zawodniczce. Zgodnie z regulaminem graliśmy dwie minuty z przewagą jednej zawodniczki. W tym okresie wyrównaliśmy na 1:1, a dwie minuty później wyszliśmy na prowadzenie 2:1. Mecz toczył się w dobrym i szybkim tempie. Oba zespoły miały się okazję na zmianę wyniku do ostatniej sekundy spotkania. Wynik nie uległ już zmianie i dzięki tej wygranej, Błękitne Stargard triumfowały w całym turnieju.

W nagrodę oprócz pucharu i medali wygrany zespół otrzymał 10 piłek treningowych. Dodatkowo zawodniczka Patrycja Szymańska zdobyła tytuł najlepszej strzelczyni.

Już w najbliższą niedziele 23 lutego 2020r kolejne emocje turniejowe. Tym razem zapraszamy wszystkich kibiców piłki kobiecej do hali miejskiej w Stargardzie, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się kolejna edycja Błękit Cup.
źródło: Błękitne Stargard