piłka nożna / III liga -
Zwycięski sparing Bałtyku Koszalin
autor: BengoroW ostatnią sobotę (15.02) Bałtyk Koszalin rozegrał swój kolejny, kontrolny mecz. Na koszalińskim Euroboisku, przeciwnikiem był grający na co dzień w IV lidze Pomorze słupski Gryf. Sparing zakończył się wygraną koszalińskich III - ligowców 3:2.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Bałtyku, bo już w 3 minucie Dawid Gruchała dał gospodarzom prowadzenie. Po kwadransie gry było 2:0. Tym razem celnie do bramki trafił Jakub Janasik. Tak szybko zdobyte bramki wzięły się stąd, że Gryfici myślami byli jeszcze chyba poza boiskiem i popełnili proste błędy w grze defensywnej.
Pierwsza połowa została zwieńczona trzecim trafieniem Bałtyku, a na listę strzelców wpisał się tym razem Bartłomiej Putno. Było to w 42 minucie. Zdobywca bramki wcześniej miał doskonałą sytuację sam na sam ze słupskim bramkarzem, ale jej nie wykorzystał. Wysokie prowadzenie po pierwszej części meczu, mogło sugerować zdecydowaną dominację gospodarzy. Jednak nie do końca tak było, bo goście ze Słupska też mieli swoje okazje. Przynajmniej trzy razy mogli otworzyć swoje konto bramkowe. Piłka jednak nie chciała znaleźć drogi do siatki, a dwa razy po strzałach Damiana Mikołajczyka trafiła w słupek.
W drugiej połowie lepiej prezentowali się słupszczanie, ale wynik 3:0 utrzymywał się prawie do samego końca, aż wreszcie nadeszła w pewien sposób kuriozalna 87 minuta meczu, kiedy to w czasie jej trwania, Gryfici zdobyli dwie bramki! Najpierw z rzutu wolnego trafił Tomasz Piekarski, a po wznowieniu gry ze środka boiska, futbolówkę przejął Bartłomiej Nałęcz i bez zastanowienia uderzył na bramkę, lobując daleko wysuniętego bramkarza Bałtyku. Ostatecznie 3:2 dla Bałtyku, trochę emocji i co cieszy kilka bramek.

Mecz sparingowy: 15.02.2020, sobota, godz. 13,3o - Koszalin, Euroboisko
Bałtyk Koszalin - Gryf Słupsk 3:2 (3:0)
Bramki: 1:0 3’ Gruchała-Węsierski Dawid
2:0 15’ Janasik Jakub
3:0 42’ Putno Bartłomiej
3:1 87’ (wolny) Piekarski Tomasz
3:2 87’ Nałęcz Bartłomiej

Gryf: Gołębiewski Kamil - Jendruch Kacper, Wańdzio Krzysztof, Szmytkiewicz Paweł, Amoah Joseph, Barnik Wojciech, Piekarski Tomasz, Nałęcz Bartłomiej, Mytych Szymon, Bednarczyk Kacper, Mikołajczyk Damian
Na zmiany weszli: Janikiewicz Jakub, Majcher Marcjan, Dąbrowski Patryk, Piechowski Daniel, Hołowienko Jakub