inne / żeglarstwo
inne / żeglarstwo -
Medale pływaków, Ostrowski z minimum na ME
Pięć medali zdobyli zawodnicy MKP Szczecin podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dorobek szczecinian to jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Trzykrotnie na podium stawał Karol Ostrowski. Ostrowski triumfował w finale biegu na 100 metrów stylem dowolny. Czas 46,80 jest nowym rekordem życiowym zawodnika i co ważniejsze jest lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Na dystansie o połowę krótszym zawodnik MKP Szczecin dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium. Stylem dowolnym i motylkowym.
Natomiast na 400 i 800 metrów stylem dowolnym na trzecim miejscu meldował się Filip Zaborowski. Zresztą w tych finałach kolejność w obu przypadkach była taka sama. Triumfował Wojciech Wojdak, drugi był Bartłomiej Koziejko a trzeci Zaborowski.

Wśród młodzieżowców bardzo dobrze zaprezentował się Wiktor Kędzia, który konkurencję 200 m. st. grzb. ukończył na  5 pozycji (7 w seniorach). Jego wynik 1;57,95 sek. oraz rezultat na dystansie 100 m. st. grzb. 0;54,56 sek. to nowe rekordy klubowe. W seniorskim finale A, na 9 miejscu sklasyfikowana została czyniąca stałe postępy juniorka Aleksandra Kupis, która 200 m. st. grzbietowym pokonała w czasie 2;16,16 sek.

Jedyny medal dla naszego klubu w mistrzostwach juniorów 17 i 18-letnich w ostatnim dniu zawodów wywalczyła Dominika Środa. Najdłuższy dystans imprezy - 1500 m. st. dow. pokonała w czasie 17;27,66 sek. Z tym wynikiem zajęła 6 miejsce w gronie seniorek. Po konkurencji 800 m. st. dowolnym nasza kraulistka sklasyfikowana została na 10 miejscu wśród seniorek i 6 w grupie juniorek, a w klasyfikacji juniorek w konkurencji 400 m. st. dowolnym Dominika zajęła 5 lokatę.