piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Pogoń odpadła z Pucharu Polski
autor: pogonszczecin.plPogoń zakończyła się swój udział w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Portowcy odpadli po porażce ze Stalą Mielec 0:2.
Drugi raz przyszło Portowcom udać się na Podkarpacie w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie Pogoń ograła Stal Rzeszów. Tym razem rywalem zawodników Kosty Runjaica była też Stal, ale ta z Mielca. Jak to w pucharze, szkoleniowiec zrobił kilka zmian. Szansę gry od początku dostali: Jakub Bursztyn, Adam Frączczak, Iker Guarrotxena czy Michalis Manias.

W 9. minucie Benedikt Zech popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki z pola karnego. Przed szansą stanął Adrian Paluchowski, ale świetną paradą popisał się Jakub Bursztyn. W następnej akcji Paluchowski posłał piłka nad bramką. Pierwszy celny strzał Pogoni padł po kombinacyjnej akcji, którą zakończył Adam Frączczak. Uderzenie po ziemi nie sprawiło kłopotów Damianowi Primelowi. Także pewnie strzał Macieja Urbańczyka zlapał Bursztyn. Pomocnik Stali próbował zaskoczyć zza pola karnego bramkarza Pogoni. Kilka chwil później o dużym szczęściu mógł mówić Bursztyn. Paweł Olszewski chciał dośrodkować, ale piłka mu zeszła ze stopy i wylądowała na poprzeczce. Stal udokumentowała przewagę w 36. minucie. Grzegorz Tomasiewicz dograł w tempo do Mateusza Bodziocha. Skrzydłowy wyłożył piłkę Paluchowskiemu i tym razem napastnik przy strzale z bliska się nie pomylił. Michalis Manias był blisko wyrównania jeszcze przed przerwą. W 44. minucie trafił w słupek.

Źle rozpoczęli drugą część gry Portowcy. Tomasiewicz dośrodkował w pole karne. Tam Mateusz Mak uprzedził Davida Steca i skierował piłkę głową do siatki i w 49. minucie było 0:2. W ciągu 10 minut Kosta Runjaic zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko weszli podstawowi gracze, czyli Sebastian Kowalczyk i Adam Buksa. Minęło kilka minut zanim Buksa doszedł do pozycji strzeleckiej. Niestety z narożnika pola karnego posłał piłkę nad bramką. Chwilę później napastnik poprawił celność i zdobył gola, ale sędzia uznał, że był na spalonym. W 87. minucie dwie okazje miała Pogoń. Najpierw strzał Zecha został zablokowany, ale Pogoń utrzymała się przy piłce. Po dośrodkowaniu w pole karne Igor Łasicki zbyt lekko uderzył głową i Primel obronił strzał. A Buksa chybił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po wrzutce z rogu.