piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Hutnik lepszy w derbach
autor: dwpHutnik Szczecin pewnie wygrywa Derby Szczecin z Iskierką Szczecin 5:1, spychając tym samym Iskierkę w dół tabeli.

Od początku mecz toczył się z delikatną przewagą zespołu ze Stołczyna. Iskierka oddając inicjatywę skupiła się na kontratakach. Dla zespołu z Prawobrzeża wszystko układało się dobrze do 16 metra przed polem karnym gości. Jednak brakowało wykończenia i skuteczności. Nie zabrakło tego natomiast Hutnikowi. W 31 minucie gola na 0:1 zdobył Radosław Marcyniuk. Bramka padła po błędzie bramkarza Iskierki. Na 0:2 podwyższył bramką samobójczą Konrad Krzysztanowicz. W pierwszej połowie meczu Iskierka była w stanie jedną bramką. Gola w 45 minucie z rzutu karnego zdobył Szymon Górski. W drugiej części meczu Iskierka rzuciła się do ataku. Groźnie na bramkę strzelał Michał Bąba, Steve Endene czy Szymon Górski.
Niestety akcje Iskierki nie przerodziły się w bramki. Hutnik natomiast wykorzystał praktycznie wszystko co miał. W 69 minucie po błędzie Iskierki gola na 1:3 zdobył Łukasz Aleksandrowicz i tym samym zamknął mecz. Piłkarze z Prawobrzeża stracili wiarę w uzyskanie dobrego wyniku, natomiast „Huta poczuła krew” i rzuciła się do zdobycia kolejnych goli. W 91 minucie na 1:4 podwyższył Szymon Wierzchowski, a w 93 piątego gola zdobył Japończyk Toa Sugahara.

Hutnik wygrał mecz zasłużenie, był zespołem lepszym grającym bardziej dojrzałą piłkę. Iskierce natomiast brakuje skuteczności i zimnej głowy. Za tydzień Hutnik na swoim boisku będzie podejmował Orła Wałcz. Iskierka natomiast jedzie do Węgorzyna, gdzie będzie grać w mecz o „sześć punktów” ze Spartą. Obie drużyny mają po 7 punktów i zajmują 15 i 16 miejsce w tabeli. Brak wygranej dla jednego z zespołów może mocno skomplikować i tak trudną pozycję w lidze.

Iskierka: Tiedtke - Malczewski, Maciej Bobrowski (Mikołaj Bobrowski), Guzicki, Baba (Koksa), Kanigowski (Pyrek), Krzysztanowicz, Zagrodny (Strzykała), Tarnowski, Endene, Górski

Hutnik: Prokop - Klym, Kruk, Aleksandrowicz, Marcyniuk, Żelazowski, Miązek, Nwaogu, Sobinek, Kotliński, Misztal