piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka Victorii Sp2 z Gwiazdą
Nie leży sianowskim piłkarkom ekipa toruńskiej Gwiazdy. W ostatnich dwóch meczach piłkarki Victorii SP2 zanotowały dwie porażki. Nie inaczej stało się w meczu drugiej kolejki II ligi sezonu 2019/20120. Sianowianki przegrały 1:3(1:2). Bramki , które straciły wszystkie były po błędach sianowskiej obrony i częściowo bramkarki. Pierwszą bramkę na 1: 0 dla Gwiazdy strzeliła w 20 minucie Klaudia Grodzicka. Po następnych 20 minut torunianki prowadziły 2:0 a szczęśliwą strzelczynią w 40 minucie została Marta Muszyńska. W 42 minucie pięknym strzałem z 30 metrów w długi róg popisała się Wiktoria Robakowska i sianowianki zeszły na przerwę przy wyniku 1:2.
Bramka ta wlała pewne nadzieje sianowianek na korzystny wynik. I tak mogło być bo tuż po przerwie w bardzo dobrej sytuacji znalazła się Malwina Grzelak ale niestety jej strzał obroniła dobrze dysponowana bramkarka Gwiazdy. Od 52 minuty przez kwadrans zdecydowaną przewagę miała ekipa z Torunia czego efektem była bramka strzelona w 53 minucie przez Klaudię Grodzicką , dwie poprzeczki , jedna obrona sam na sam Oktawii Kaszewskiej oraz olbrzymie zamieszanie pod sianowską bramką. Potem mecz się wyrównał i wynik się nie zmienił chociaż sianowianki walczyły do końca o korzystny wynik. Następny mecz sianowianki rozegrają w Jankowie Przygodzkim z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. 15 września o godz. 15.00.

W ekipie sianowskiej Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Dagmara Petrus (75 Wiktoria Heib), Agnieszka Pencherkiewicz, Anita Czerwik (46 Karolina Kawałek), Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Kaszyńska, Sandra Osińska (46 Julia Zawadzka), Oliwia Żywanowska (46 Wiktoria Paprocka), Wiktoria Robakowska, Malwina Grzelak.

W sumie zasłużone zwycięstwo ekipy z Torunia. Piłkarki Gwiazdy były bardziej wybiegane i były zespołem dojrzalszym. Sianowianki grały nierówno , mogły nawet pokusić się o wygraną gdyby miały lepiej nastawione celowniki ale byłby to jednak wynik niesprawiedliwy. Pozytywem jest tu fakt ,że sianowianki mają nareszcie sporo dziewczyn na zmiany o co było trudno w poprzednim sezonie oraz poprawiła się frekwencja na treningach. Tuż przed spotkaniem piłkarki Gwiazdy podziękowały Agnieszce Pencherkiewicz za kilkuletnią owocną grę w barwach Torunianek co było bardzo miłym akcentem z ich strony. Dzisiaj po paru latach wspólnej gry Agnieszka stała się ich przeciwnikiem.
źródło: Victoria SP2