piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Wygrana na koniec
autor: pogonszczecin.pl Portowcy rozegrali wczoraj ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu. W Opalenicy Pogoń Szczecin pokonała holenderskie Vitesse Arhnem 2:1 (1:1). Drużyna z Eredivisie objęła prowadzenie w 8. minucie. Worek z bramkami rozwiązał Słoweniec Tim Matavž. Duma Pomorza wyrównała po dwóch kwadransach gry. Celną główką po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa popisał się Adam Buksa. O losach meczu przesądził rzut karny. W 75. minucie pewnym strzałem na gola zamienił go Adam Frączczak.
Pogoń Szczecin - Vitesse Arnhem 2:1 (1:1)
Adam Buksa 30', Adam Frączczak 75'k - Tim Matavž 8'

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 22. David Stec (47' 2. Jakub Bartkowski), 23. Benedikt Zech (73' 64. Kacper Kozłowski), 55. Igor Łasicki (83' 70. Damian Pawłowski), 77. Ricardo Nunes (47' 15. Hubert Matynia), 28. Tomás Podstawski (73' 10. Srđan Spiridonović), 14. Kamil Drygas (73' 7. Michális Maniás), 17. Zvonimir Kožulj (73' 9. Adam Frączczak), 34. Iker Guarrotxena (61' 16. Santeri Hostikka), 27. Sebastian Kowalczyk (47' 29. Marcin Listkowski), 18. Adam Buksa (47' 11. Soufian Benyamina)

Vitesse: Bilal Bayazit - Julian Lelieveld (46' Max Clark), Danilho Doekhi (46' Tomáš Hájek), Armando Obispo (78' Rasmus Thelander), Wiaczesław Karawajew, Patrick Vroegh (70' Richie Musaba), Matúš Bero, Navarone Foor, Bryan Linssen (78' Yassin Oukili), Tim Matavž (61' Bilal Ould-Chikh), Jay-Roy Grot