piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Niezasłużona porażka sianowianek
Bardzo źle rozpoczęły piłkarki Victorii SP2 Sianów mecz w Wałczu z UKS Orzeł 2010. Straciły bramkę już w pierwszej minucie spotkania a jej autorką była Anna Nowak. Niestety według relacji ekipy sianowskiej była to bramka ze spalonego. Rozkojarzone tak szybką i niefortunną stratą gola piłkarki Victorii SP2 nie grały najlepiej czego efektem była stracona w 26 minucie druga bramka. Jej strzelczynią ponownie była Anna Nowak i Orzeł Wałcz prowadził 2:0. Bramka ta trochę podłamała sianowianki , które długo nie mogły się otrząsnąć po jej stracie. W 45 minucie niewiele brakowało aby Victoria SP2 uzyskała kontaktową bramkę ale strzał jednej z sianowianek wylądował na poprzeczce wałeckiej drużyny. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem ekipy z Wałcza, zasłużonym ale trochę za wysokim.
Na drugą połowę sianowianki wyszły z mocnym postanowieniem odrobienia strat i to była już zupełnie inna drużyna niż w pierwszej połowie. Od początku drugiej połowy piłkarki Victorii SP 2 przejęły inicjatywę i to one nadawały ton grze w tej połowie. Już w 48 minucie przeprowadziły ładną akcję ale strzał Malwiny Grzelak poszybował nad wałecką bramką. W 55 minucie po akcji Wiktorii Robakowskiej jej podanie wykończyła pewnie Malwina Grzelak i sianowianki uzyskały bramkę kontaktową i było 2:1. Od tej pory sianowianki miały zdecydowaną przewagę i grały właściwie na jedną bramkę . Wałczanki broniły się i z rzadka tylko kontrowały. W 65 minucie po rzucie wolnym Marty Filipowicz piłka trafiła w poprzeczką gości. I to było tyle z ich strony. Sianowianki dalej nacierały i jeszcze w drugiej połowie kilka razy zagroziły druzynie z Wałcza ale skończyło się na niecelnych strzałach. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń 2:1 Wynik ten spowodował ,że drużyna z Orła zapewniła sobie utrzymanie w II lidze a Victoria SP 2 spadła do III ligi. Sianowianki rozegrały dobre spotkanie , na pewno nie zasłużyły na porażkę. Tym bardziej, że straciły bramkę z kontrowersyjnego spalonego oraz sędzia nie uznał im bramki, która ich zdaniem była. W drużynie sianowskiej udanie zadebiutowała Milena Paczkowska.

W ekipie sianowskiej Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Kaszyńska, Oliwia Żywanowska, Karolina Kawałek, Viktoria Heib, Wiktoria Robakowska, Milena Paczkowska, Julia Zawadzka, Wiktoria Ostróżka, Malwina Grzelak. W rezerwie pozostały Nikola Pielich i Emilia Jarzyńska.

źródło: Victoria Sp2 Sianów