piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Na sześć z dwoma
autor: Kalosz80Niemal celująco zagrały piłkarki Olimpii Szczecin w ostatnim w tym sezonie występie w Ekstralidze. Niemal, bo przegrały pierwszą cześć meczu, w drugiej zaś nie pozostawiły swoim rywalkom złudzeń i pokonały w całym meczu AZS Wrocław 6-2.
Przed przerwą oglądaliśmy dość senny pojedynek, w którym nie brakowało jednak kilku podbramkowych sytuacji. Jedyne trafienie zdobyły przyjezdne. Niezdecydowanie w szeregach olimpijek wykorzystała Julia Siepietowska, ustalając wynik pierwszej części meczu.

Drugie czterdzieści pięć minut to już przygniatająca przewaga gospodyń. Sygnał do ataku dawała Ola Witczak, która swoim rajdami lewą stroną boiska stwarzała kolejne okazje Olimpii. Po jednej z takich akcji ręką w polu karnym zagrała obrończyni AZS, a podyktowaną jedenastkę na bramkę zamieniła Patrycja Michalczyk. Na 2-1 podwyższyła kilkanaście minut później Roksana Ratajczyk i kiedy wydawało się, że teraz już tylko Olimpia będzie strzelać, do wyrównania doprowadziła Marcelina Buś. To tylko podrażniło szczecinianki, które seryjnie zaczęły stwarzać okazje bramkowe. Kolejne trafienia zaliczyły Matilda Böhm, Natalia Hryb (dwa) oraz jeszcze raz Roksana Ratajczyk.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu olimpijki w dobrych nastrojach pożegnały się ze swoimi kibicami. Nasz zespół ostatecznie zajął dziewiątą lokatę w lidze w sezonie 2018/2019. Przed nami jeszcze turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek, a potem zasłużone wakacje.

Olimpia Szczecin - Klub Sportowy AZS Wrocław 6-2 (0-1)

Olimpia Szczecin: Pastusiak - Brodzik (81` Kalmus), Sirant (77` Oleszkiewicz), Witczak (53` Hryb), Grosicka (65` Litwiniec), Bińkowska (58` Böhm), Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan, Ratajczyk, Radochońska.

AZS Wrocław: Bocian - Kwapisz, Jurczenko, Buś, Siepietowska, Nowacka, Turowska (77` Siwak), Chudzik, Homa, Czudecka, Mularczyk (42` Buś).

6-2 Ratajczyk 88`

Żółte kartki: Jurczenko oraz Siepietowska (AZS Wrocław)

Sędzie meczu: Michalina Diakow jako główna oraz Kinga Kwitowska i Olga Pietrzykowska jako asystentki.
źródło: MKS Olimpia