piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zwycięstwo Błękitnych Stargard nad Hetmanem Recz
autor: gutoslaw1W sobotę na stadionie w Reczu rozpoczął się mecz Hetmana Recz z Błękitnymi Stargard. Spotkania tych dwóch zespołów zawsze były emocjonujące i pełne ciekawych akcji. Tak też było tym razem.

Spotkanie rozpoczęło się o ataków zespołu ze Stargardu. Gospodynie nie tylko dobrze jednak grały w obronie, ale próbowały kontratakować skrzydłami. W 16 minucie prawym skrzydłem uciekła zawodniczka z Recza i dośrodkowała w środek pola karnego. Piłka minęła bramkarkę Błękitnych, dość nieszczęśliwie odbiła się od nóg obrończyni i wpadła do bramki. Podrażnione takim stanem sprawy piłkarki Błękitnych nie kazały czekać długo na wyrównanie.
Bramka wyrównująca padła już po minucie, a strzeliła ją Aneta Krus. Do końca pierwszej części spotkania obserwowaliśmy jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku z obu stron, jednak na przerwę zespoły schodziły z wynikiem remisowym.

Drugą cześć spotkania rozpoczęła się od szybko zdobytego gola przez zespół ze Stargardu. Po faulu w polu karnym na napastniczce sędzia podyktowała rzut karny, który na bramkę zamieniła Wiktoria Radkiewicz. Była to 44 minuta spotkania. Gospodynie zaczęły grać trochę szybciej, chcąc odrobić stratę, ale Błękitne dobrze się broniły. W 64 minucie padła kolejna bramka dla Błękitnych, sytuacja sam na sam z bramkarką Hetmana wykorzystała Natalia Gugała. Gra toczyła się nadal w dobrym, szybkim tempie, a wiele akcji mogło podobać się zgromadzonym kibicom. Ostatnia bramka tego spotkania również padła łupem drużyny ze Stargardu. W 72 minucie zdobyła ją Aneta Krus. Oba zespoły próbowały jeszcze do końca spotkania zdobyć gola, lecz wynik nie uległ już zmianie i KP Błękitni Stargard pokonał UKS Hetmana Recz 4:1

Mecz mógł się podobać, bowiem oba zespoły dobre się zaprezentowały. W drugiej połowie meczu uwidoczniła się przewaga drużyny ze Stargardu i to zdecydowało o ostatecznym sukcesie drużyny Błękitnych.

Spotkanie oglądała sporo grupa kibiców, w sumie około 100 osób, z czego ponad 30 przyjechało wspierać zespół ze Stargardu. Cieszy takie zainteresowanie piłką kobiecą.
źródło: fb @blekitnistargardkobiety