koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Bydgoska klęska Kotwicy
Mimo obiecującego początku Kotwica wysoko przegrała w Bydgoszczy. Astoria przebudziła się po przegranej kwarcie i w kolejnych częściach spotkania rozbiła przyjezdnych z Kołobrzegu. Kołobrzeżanie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę. Szymon Ryżek dwa razy trafił za trzy, a  jedną trójkę dorzucił Jakub Stanios i Kotwica prowadziła 14:5. Skuteczne rzuty wolne i dwójka Daniela Grujicia wprowadziły jeszcze większe zaskoczenie wśród miejscowych kibiców. Po kolejnych celnych rzutach za trzy Kotwica zwiększyła swoją przewagę 24:12. Goście znakomicie rozpoczęli spotkanie i zdeklasowali miejscowych w pierwszej odsłonie 32:16.
Bydgoszczanie zaczęli zmniejszać dystans na początku drugiej kwarty. W nieco ponad dwie minuty Astoria rzuciła siedem oczek, grając przy tym bezbłędnie w defensywie. Niestety kołobrzeżanie zupełnie stracili skuteczność. Przez ponad pięć minut goście trafili tylko raz, za sprawą celnego rzutu wolnego Przemysława Wrony. Bydgoszczanie w tym czasie byli coraz bliżej. Po trójce Marcina Nowakowskiego Astornia przegrywała już tylko 33:29, a na dwa oczka do Kotwicy zbliżył ją Łukasz Frąckiewicz. Gospodarze wrócili na właściwe tory i schodzili na przerwę przy prowadzeniu 45:43.

Po trójce Jakuba Staniosa Kotwica wyrównała stan rywalizacji 47:47. Paweł Śpica odbudował jednak przewagę gospodarzy, którzy zaczęli uciekać. Dwa oczka Łukasz Frąckiewicz doprowadziły do wyniku 65:51. Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu Kotwicy była już tylko historią. Bydgoszczanie wygrali tę kwartę 26:14 i prowadzili już 71:57.

Kotwica nie była już w stanie nawiązać walki z faworyzowaną Astorią. Na trójkę Szymona Ryżka trójką odpowiedział Marcin Nowakowski. Punkty Mikołaja GrodaDoriana Szyttenholma wyprowadziły gospodarzy na przewagę 88:64. Męki kołobrzeżan zakończył trójką Grzegorz Kukiełka. Astoria najadła się strachu w pierwszej kwarcie, ale w kolejnych potwierdziła, że nieprzypadkowo znajduje się w ścisłej czołówce ligi.

Enea Astoria Bydgoszcz - Energa Kotwica Kołobrzeg 95:66 (16:32, 29:11, 26:14, 24:9)

Enea Astoria Bydgoszcz: Marcin Nowakowski 21, Paweł Śpica 15, Łukasz Frąckiewicz 12, Grzegorz Kukiełka 12, Mikołaj Grod 12, Michał Aleksandrowicz 11, Dorian Szyttenholm 10, Mateusz Fatz 2

Energa Kotwica Kołobrzeg: Łukasz Bodych 17, Szymon Ryżek 13, Patryk Przyborowski 10, Daniel Grujić 9, Jakub Stanios 9, Przemysław Wrona 6, Damian Janiak 2, Gracjan Dobriański 0, Marcel Korolczuk 0, Jakub Zalewski 0, Paweł Lasota 0