koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Kotwica lepsza od Pogoni
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wykorzystali atut własnej hali. Kołobrzeżanie pokonali u siebie słabą na wyjazdach Pogoń Prudnik 87:81. Aż 50 punktów rzucili koszykarze obu zespołów w pierwszej kwarcie. Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Wojciech Pisarczyk trafił za dwa, a trójką poprawił Marcin Sroka - lider gości z Prudnika w sobotnim meczu. Kotwica szybko wyrównała i w kolejnych minutach non stop doskakiwała do gości, którzy uciekali na 3-4 punkty. Dopiero na nieco ponad trzy minuty przed końcem gospodarze objęli prowadzenie 21:19, którego nie oddali już do końca kwarty.
Pogoń znów dobrze otworzyła kolejne dziesięć minuty gry i doprowadziła do remisu 27:27. Goście z Prudnika chcieli przerwać złą passę meczów wyjazdowych. Kolejne akcje przywróciły im prowadzenie 32:29. Do kolejnego remisu w meczu doprowadził Jakub Zalewski celną trójką, ten jedna nie utrzymał się długo. Pogoń znów objęła prowadzenie 37:34, a mogło być one większe, jednak przyjezdni mieli problem ze skutecznością jeśli chodzi o rzuty wolne. Kołobrzeżanie powalczyli w końcówce i przede wszystkim za sprawą Jakuba Zalewskiego schodzili na przerwą prowadząc 48:41.

Trzecią kwartę skutecznymi akcjami rozpoczęli Szymon RyżekDamian Janiak. Kotwica prowadziła już 52:41. Niestety przestój kosztował kołobrzeżan nerwówkę. Pogoń przeprowadziła skuteczną pogoń. Regularnie trafiał Marcin Sroka, a po trójce Wojciecha Szyprki było już tylko 52:51. Gospodarze nie dali się jednak przegonić i częściowo odbudowali przewagę. Cenne okazały się trójki Gracjana Dobriańskiego oraz Szymona Ryżka.

Niemal przez dwie minuty ostatniej części obie drużyny nie potrafiły trafić do kosza rywala. Szybciej obudzili się jednak goście. Wojciech Szpyrka zdobył cztery punkty, a po celnej trójce Grzegorza Mordzaka Pogoń wyrównała stan meczu 66:66. Sześć oczek z rzędu przywróciło jednak Kotwicę na prowadzenie, którego koszykarze z Kołobrzegu już nie oddali. Pogoni nie pomogła wysoka skuteczność rzutów za trzy. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy wygrali 87:81.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 87:81 (27:23, 21:18, 17:16, 22:24)

Energa: Szymon Ryżek 17, Damian Janiak 16, Jakub Zalewski 15, Przemysław Wrona 12, Daniel Grujić 9, Łukasz Bodych 8, Gracjan Dobriański 8, Jakub Stanios 2, Paweł Lasota 0, Marcel Korolczuk 0

Pogoń: Marcin Sroka 25, Wojciech Pisarczyk 16, Grzegorz Mordzak 13, Wojciech Szpyrka 11, Tomasz Nowakowski 6, Damian Antczak 4, Tomasz Prostak 4, Jakub Krawczyk 2