inne / PEKAO Szczecin Open
inne / PEKAO Szczecin Open -
Następne ciekawe wyniki i deszcz...
autor: adaskoNie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych na drugi dzień szczecińskiego challengera meczów. Ulewny deszcz pokrzyżował drogi organizatorom i samym tenisistom.
Ale zanim doszło do załamania pogody, jeszcze jeden Polak sprawił nam miłą niespodziankę. Wcześniej informowaliśmy, że nieoczekiwanie Hubert Hurkacz wygrał swój mecz pierwszej rundy. W jego ślady poszedł także 21-letni Paweł Ciaś. Nasz rodak w trzech setach ograł Andreę Arnaboldiego - 6:7(2), 6:4, 6:3. Wydawało się, że kolejna niespodzianka wisi na włosku, po tym, jak pierwszy set przegrał finalista ubiegłorocznego Pekao Szczecin Open - Jan-Lennart Struff. Do pewnego momentu Niemiec męczył się z rywalem okrutnie, ale w drugiej i trzeciej odsłonie spotkania pokazał, że to on jest obecnie lepszy. Wygrał z Markiem Michalicką ze Słowacji 2:1 - 6:7(6) 6:4 6:3.
Jak przystało na rozstawionego z numerem 1, Pablo Carreno Busta też wygrał swój pierwszy mecz w turnieju, ale tak łatwo nie było. Kwalifikant z Niemiec - Robin Kern w pierwszym secie ugrał 4 gemy, a w drugim 5. Po swoje sięgnął również inny rozstawiony zawodnik - Filip Krajinovic, który pokonał w dwóch setach Włocha - Alessandro Giannessiego 6:1, 7:6 (3). A w meczu zawodników bez przypisanych numerów, czyli Federico Gaio i Adrian Sikora lepszy okazał się ten pierwszy (6:2, 6:2).

Jeszcze tylko jedno spotkanie udało się dziś dokończyć. Był to mecz deblowy pomiędzy tenisistami z Południowej Ameryki - Renzo Olivo i Fernando Romboli przeciwko graczom z Europy - Vladimir IvanovMaxime Teixeira. Ci drudzy powetowali sobie porażki w pierwszej rundzie gry pojedynczej i z tej potyczki wyszli zwycięsko - 6:4 4:6 12:10.

Następne mecze zostały przerwane z powodu deszczu. Kilka w ogóle miało szans się rozpocząć. Jutrzejszy grafik turnieju będzie więc bardziej napięty jak planowano...

Plan gier na środę

Godz. 13:00:

Kort Centralny: Andrey Golubev (Kaz.) - Nicolas Almagro (Hiszp.) [6] 6:7(5), 1:6
Kort nr 1: Mateusz Kowalczyk - Marco Cecchinato (Włochy) [4] 3:6, 4:6

Mecze nie wcześniej jak 14:00:

Kort Centralny: Kamil Majchrzak - Robin Haase (Hol.) [2] 1:6, 2:6
Kort nr 1: Marcin Gawron - Filippo Volandri (Włochy) 3:6, 5:7

Mecze następne:

Kort Centralny, nie przed 16:00: Pablo Carreno Busta (Hiszp) [1] - Huber Hurkacz 3:6, 6:4, 6:3
Kort nr 1: Frantisek Cermak (Cze.)/Artem Sitak (Nowa Zel.) [1] - Jan Mertl (Cze.)/Marek Michalicka (Cze.) 7:6(3), 6:2
Kort nr 2, nie przed 15:30: Andrea Arnaboldi (Włochy)/Marco Cecchinato (Włochy) - Alessandro Motti (Włochy)/ Costin Paval (Rum.) 6:3, 7:6(3)

Mecze nie wcześniej jak 18:00:

Kort Centralny: Grzegorz Panfil - Jan-Lennard Struff (Nie.) [7] 3:6, 6:7(3)
Kort nr 1: Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - Ken Skupski/Neal Skupski (Wlk. Bryt.) 2:6, 6:4, 10:8
Kort nr 2: Hubert Hurgacz/Szymon Walkow - Tristan Lamasine (Fra.)/Fabrice Martin (Fra.) 5:7, 3:6

Mecz następny:

Kort Centralny: Frank Moser (Nie.)/Jan-Lennard Struff (Nie.) - Filip Ambroży/Marc Fornell-Mestres (Hiszp.) 6:0, 6:0