siatkówka / II liga kobiet
siatkówka / II liga kobiet -
PSPS Chemik Police z awansem do turnieju finałowego
autor: wruna56Od piątku 10 kwietnia do niedzieli 12 kwietnia odbywał się turniej półfinałowy o awans do I ligi kobiet.

Siatkarki PSPS Chemik Police, po uporaniu się z Energetykiem Poznań w I rundzie fazy play-off, udały się do Proszowic by walczyć o wejście do finałów baraży z zespołami: AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, AZS AWF Warszawa oraz AGH Kraków. Aby tam się dostać należało zająć miejsce 1 lub 2 w czterozespołowej grupie. Plan ten policzanki wykonały w 100%.

W piątek, w pierwszym meczu zmierzyły się z gospodyniami turnieju - AGH Kraków. Mimo początkowego prowadzenia policzanek ambitne krakowianki szybko odrobiły straty w pierwszym secie i w końcówce miały nawet piłki setowe. Nie potrafiły jednak tego wykorzystać, a doświadczone zawodniczki Chemika doprowadziły do wygranej 28:26. W drugim secie Chemiczki zdominowały całkowicie grę, rozbijając AGH do 8. Krakowianki podniosły się jeszcze w secie trzecim, gdzie wciąż deptały rywalkom po piętach, nie pozwalając Chemikowi na zbyt łatwą wygraną. Ostatecznie jednak podopieczne trenera Zdzisława Gogola wygrały do 20 i na swoje konto zapisały pierwszą wygraną.

W sobotę, w drugim spotkaniu Chemik Police zmierzył się AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który również wygrał swój pierwszy mecz 3:0. Po pierwszym secie akademiczki wygrały do 19, ale w kolejnych dwóch partiach górą były policzanki (odpowiednio do 22 i do 15). Jednak w czwartej partii gliwiczanki wróciły do gry i wygrywając do 21 doprowadził do tie-breaka. W nim AZS już dominował w każdym elemencie i po wygranej 15:7 zanotował drugie zwycięstwo w tym turnieju. Chemik chcąc zagrać w finale musiał w niedzielę pokonać AZS AWF Warszawa.

Tak też się stało. Policzanki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem najsłabszych na tym turnieju siatkarek z Warszawy, które w swoim w drugim meczu uległy AGH Kraków 1:3. Chemiczki gładko wygrały wszystkie sety: do 14, 17 oraz 10, dzięki czemu zapewniły sobie 1 miejsce w grupie i awans do turnieju finałowego. Do finału awansowały jeszcze AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Wisła Warszawa, a także KS Bronowianka Kraków.

Wyniki:
10.04 - PSPS Chemik Police - AGH Kraków 3:0 (28:26, 25:8, 25:20)
11.04 - PSPS Chemik Police - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (19:25, 25:22, 25:15, 21:25, 7:15)
12.04 - AZS AWF Warszawa - PSPS Chemik Police 0:3 (14:25, 17:25, 10:25)