piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Poznaliśmy zwycięzców Futsal Baltic Cup 2010
Od piątku do niedzieli w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dziwnowie rywalizowały zespoły: Pogoń ’04 Szczecin, PA Nova Gliwice, Reprezentacja Polski U-21, Reprezentacja Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), Mazovia Warszawa, RT Trans Szczecin, Kadet Kicin oraz Herha Berlin w jubileuszowej piątej edycji Futsal Baltic Cup 2010. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie oraz Pogoń 04 Szczecin.

Turniej odbył się dzięki pomocy: PAZIM Sp. z o. o., Grupie Reklamowej ZAPOL, Ruci II, Taxi 4 you, a także Wydziałowi Futsalu PZPN, Urzędowi Marszałowskiemu województwa Zachodniopomorskiego, Powiatowi Kamieńskiemu oraz Gminie Dziwnów.
Tegoroczna edycja Futsal Baltic Cup była bardzo niezwykle ciekawa. Grupowa rywalizacja rozpoczęła się w piątek 04 czerwca o godzinie 10.00 przed pierwszym meczem inauguracyjnym odbyło się uroczyste otwarcie letniego turnieju Futsal Baltic Cup, którego dokonali wspólnie Burmistrz Dziwnowa Krzysztof Kozicki oraz Dyrektor Pogoni 04 Szczecin Krzysztof Bober.

W meczu otwarcia Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała z Kadetem Kicin 6:2. Przegrani pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Od pierwszych minut, co nie jest żadną tajemnicą, inicjatywę przejęła młodzieżówka. Podopieczni Andrzeja Biangi szybko objęli prowadzenie, po czym podwyższyli na 2:0. Od tego momentu coś się zacięło. Prowadzili grę, a jednak nie potrafili pokonać Adama Lesieckiego. Po jednej z kontr bramkę kontaktową zdobył Michał Górzny. Od tego czasu gra U-21 wróciła do właściwego rytmu. Kadra wygrała ostatecznie 6:2, chociaż mogła zdecydowanie wyżej. W pierwszym meczu grupy B PA Nova Gliwice podjęła Reprezentację Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu 9:3 (6:1). Wynik spotkania nie był niespodzianką. Na boisku górowali zdecydowanie Ślązacy. Ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Reprezentację KALF dzielnie wspierali miejscowi kibice. Niecodziennym wyczynem popisał się Rafał Jarzmik, który trafił do bramki rywali aż siedmiokrotnie. Został oczywiście samotnym liderem w klasyfikacji strzelców. Po dwóch dniach rywalizacji z kompletem punktów pozostała tylko z grupy A Reprezentacja Polski U-21. Bez punktów pozostali RT Trans Szczecin oraz Reprezentacja Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

GRUPA A
Polska U-21 - Kadet Kicin (6 - 2)
Hertha Berlin (Niemcy) - RT Trans Szczecin (5 - 3)
Polska U-21 - Hertha Berlin (Niemcy) (2 - 0)
Kadet Kicin - RT Trans Szczecin (4 - 3)
Polska U-21 - RT Trans Szczecin (15 - 3)
Hertha Berlin (Niemcy) - Kadet Kicin (7 - 2)

MiejsceNazwa drużynyMeczeZwycięstwaRemisyPorażki Bramki z/s Punkty
1Polska u-2133 00 23 - 5 18
2Hertha Berlin32 01 12 - 7 6
3Kadet Kicin35 02 8 - 16 3
4RT Trans Szczecin30 03 9 - 24 0

GRUPA B
PA Nova Gliwice - Reprezentacja KALF (9 - 3)
Pogon '04 Szczecin - Mazovia FC Warszawa (3 - 0)
PA Nova Gliwice - Pogon '04 Szczecin (5 - 3)
Reprezentacja KALF - Mazovia FC Warszawa (1 - 4)
PA Nova Gliwice - Mazovia FC Warszawa (2 - 2)
Pogon '04 Szczecin - Reprezentacja KALF (4 - 2)

1PA Nova Gliwice32 10 16 - 8 7
2Pogoń '04 Szczecin32 01 10 - 7 6
3Mazovia FC Warszawa31 11 6 - 6 4
4Reprezentacja KALF30 03 6 - 17 0

W ostatnim dniu zmagań tegorocznego Futsal Balic Cup zespoły walczyły o jak najlepsze pozycję. W pierwszym spotkaniu o siódme miejsce zmierzyły się Reprezentacja KALF-u z RT Trans Szczecin. Pierwsza bramka tego meczu padła już w 13 sekundzie spotkania. Później spotkanie wyrównało się i do przerwy utrzymywał się bramowy remis 3:3. Po przerwie na boisku rządzili już piłkarze z Kamienia Pomorskiego. Zaaplikowali rywalom cztery gole, tracąc tylko jednego. Bohaterem meczu został autor czterech trafień - Patryk Juncewicz.

KALF zajął 7 miejsce, natomiast RT Trans Szczecin musi zadowolić się ostatnią, ósmą lokatą. W meczu o piąte miejsce lepsza okazała się Mazovia, która pokonała Kadeta Kicin 3:0. Spotkanie o III miejsce po raz pierwszy w historii turnieju nie odbyło się. Do rywalizacji miały stanąć zespóły Młodzieżowej Reprezentacji Polski U-21 i Herthy Berlin. Niestety, ale niemiecki zespół nie wyszedł na parkiet. Jeden z zawodników Herthy uległ przed meczem wypadkowi i został przewieziony do szpitala. Jego koledzy postanowili, że będą w trudnych chwilach razem z nim i oddali mecz walkowerem.

W ostatnim spotkaniu Pogoń 04 Szczecin zmierzyła się z PA Nova Gliwice. Mecz był bardzo wyrównany. Prowadzanie objęła w 11. minucie Pogoń '04, po strzale z rzutu wolnego Mateusza Mika. Do przerwy wynik nie zmienił się. W 20. minucie wyrównał Błażej Korczyński - także po strzale z rzutu wolnego. Siedem minut później ten sam zawodnik dał Novej prowadzenie. Dwie minuty przed końcem meczu wyrównał Maksym Moskaliuk, strzelając swoją ósmą bramkę w turnieju. Sędziowie zarządzili rozegranie serii rzutów karnych. W niej lepsi okazali się gracze Novej, zwyciężając 5:2. Puchar Futsal Baltic Cup 2010 trafił w ich ręce. W nagrodę otrzymali okazały puchar i sześć tysięcy złotych (połowa ufundowana przez Burmistrza Dziwnowa, połowa przez Pogoń '04). Druga Pogoń '04 otrzymała w nagrodę 1500 złotych.