inne / tenis
inne / tenis -
Bednarek i Kowalczyk w finale debla
autor: rajdowiecTomasz Bednarek ze Szczecina i Mateusz Kowalczyk z Bytomia zagrają w finale. Dla Kowalczyka to życiowy sukces. Bednarek grał już w finale w 2006 roku u boku Marcina Matkowskiego. Dziś pokonali rozstawionych z 2 Leosa Friedla z Czech i Rogiera Wassena z Holandii 6:2 6:3.

Czech Jiri Vanek, który we wtorkowym meczu wyeliminował Marcina Gawrona, tym razem musiał uznać wyższość zwycięzcy ubiegłorocznego szczecińskiego challengera. Francuz Florent Serra (na zdj.) zwyciężył w dzisiejszym meczu dnia 6:4, 6:1. -Trudny rywal, ale moja gra była bardzo dobra. Byłem agresywny, w drugim secie przeciwnik trochę mi pomógł, a ja grałem swoje i nie pozwoliłem mu 'wejść w mecz'- powiedział po meczu Francuz.

autor: matyspogodno-Chcemy przełamać klątwę braku zwycięstw w wykonaniu Hiszpana na Pekao Szczecin Open - powiedział po meczu reprezentant tego kraju Oscar Hernandez, który wygrał pierwszego seta z Ladislavem Chramostą z Czech 6:2. Czechowi przeszkadzało nieco w grze obandażowane udo, które było bezpośrednią przyczyną poddania spotkania przy stanie 2:6.

-W Szczecinie gra mi się równie dobrze jak w Sopocie, może dlatego, że Szczecin jest położony nisko nad poziomem morza, a w takich warunkach piłki też latają nieco niżej, co ułatwia mi zadanie, bo lubię grać płasko- oświadczył tymczasem Niemiec Florian Mayer, który bez większych problemów pokonał Aleberta Ramosa-Vinolasa 6:3, 6:2 i jest w ćwierćfinale turnieju. Hernandez i Mayer spotkają się w piątek na korcie centralnym. Który z nich wygra? Przekonamy się szybko, bowiem startują już o 14.