inne / tenis
inne / tenis -
Nasi nie przebrnęli
autor: Magdalena Lisowska /maggi/W dniu dzisiejszym rozegranych zostało dziesięć spotkań singlowych i pięć deblowych. Łukasz Kubot (na zdj.) przegrał 1:6, 4:6 w pierwszej rundzie z  rozstawionym z numerem drugim Florentem Serrą. Pierwszy set skończył się po 21. minutach. Drugi zaczął się lepiej, bo od prowadzenia Polaka 4:1. Zaczął trzymać piłkę w korcie, i nie bał się atakować. Serra wyglądał na rozkojarzonego. Obaj tenisiści w spotkaniu szukali piłek bezpośrednio wygrywających, celowali w linie. Woleli przegrać punkt, ale zaryzykować. Kubot do końca spotkania nie wygrał już gema, choć przy 4:5 i serwisie rywala miał dwa breakpointy.
-Nie zamierzam skarżyć się ani na sztuczne światło, ani na zmianę nawierzchni po powrocie z Ameryki Północnej bo 'przestawienie się' z amerykańskiego cementu na korty ziemne nie jest aż tak trudne- powiedział po meczu nasz zawodnik. Przeciwnik grał o wiele pewniej i bardziej regularnie- dodaje. Łukasz Kubot zajmuje obecnie 112 miejsce w rankingu ATP, ale w tegorocznych planach ma awans do czołowej '100'.
autor: Magdalena Lisowska /maggi/W meczu dnia Marcin Gawron (na zdj.) zaczął świetnie, jednak ostatecznie przegrał 6:4, 2:6, 4:6 z Czechem Jirim Vankiem. Ostatni z pięciu Polaków w turnieju odpadł w I rundzie. Przed rokiem nasz rodak dotarł w Szczecinie do ćwierćfinału. Zatrudnione na turnieju kobiety wybrały go najprzystojniejszym tenisistą. Gawron wygrał pierwszego seta z doświadczonym rywalem, jednak później nie poszło mu już tak dobrze. Brak potężnych uderzeń nadrabiał dokładnością i cierpliwością. W decydującym secie nie pozwalał Czechowi na zdobycie przewagi większej niż różnica jednego gema. Obronił dwie piłki meczowe, wygrał gema i  przedłużył mecz. Gorący doping miał do samego końca. Okrzyki z trybun zagrzewające do walki nie ustawały, a po zakończonym meczu rozległ się jęk zawodu. Tenisiści stworzyli piękne, trwające przeszło 2 godziny, widowisko, ale w tenisie chodzi o to, aby wygrywać, a nie żeby wyglądało- przyznaje Gawron.