inne / tenis
inne / tenis -
Polacy odpadli, rajdowe tempo Montanesa
autor: tasiaHiszpan Albert Montanes (na zdj.), rozstawiony z numerem 1, wygrał mecz pierwszej rundy z Lukasem Rosolem z Czech. Jak przystało na kibica sportów motorowych, rozprawił się z przeciwnikiem w iście rajdowym tempie. Wystarczyły trzy kwadranse i wynikiem 6:0, 6:2 gładko przeszedł do następnej rundy.
W tym samym czasie trwał mecz Polaka Grzegorza Panfila, który po pięknej i zaciętej walce przegrał w pierwszej rundzie z Francuzem Guillaume Rufinem 6:4, 5:7, 3:6. Bytomianin, 394 w rankingu ATP Wygrał pierwszego seta 6:4 i prowadził z przełamaniem 2:0, gdy zaczął wyrzucać piłki mając w wymianie przewagę. Umiał rozprowadzić rywala po korcie, ale brakowało udanego kończącego zagrania. Rufin z kolei zachęcony takim obrotem sytuacji ruszył chętniej do ataku. W trzecim secie prowadził 3:0, Panfil odrobił stratę przełamania, by znów stanąć w miejscu.
autor: malaKolejny Polak w turnieju głównym, Rafał Gozdur ze Szczecina(na zdj.), przegrał w pierwszej rundzie z Frederico Gilem z Portugalii 2:6, 5:7. Gozdur w Pekao Szczecin Open wystąpił dzięki 'dzikiej karcie'. Trenuje pod okiem Rafała Charznowskiego w klubie Promasters. W tym sezonie pracował nad kondycją fizyczną, która w dalszym ciągu jest jego priorytetem, bo Polak jest raczej drobnej budowy ciała. W kolejnym sezonie czeka go matura, ale zarzeka się, że tenis jest najważniejszy.