Bydgoszczanki wygrywają z Błękitnymi
autor: tadeusz surmaW niedzielnym meczu kontrolnym KKP Bydgoszcz pokonał Błękitne Stargard 4:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyły: Klaudia Wawer (57′, 70′ - rzut wolny), Joanna Dudek (19′ - głową) i Adrianna Szlendak (78′). Dla przyjezdnych trafiła Kornelia Grosicka (52′). Pierwsza połowa starcia z liderem II ligi miała dość wyrównany przebieg, choć ze wskazaniem na gospodynie. To podopieczne Mariusza Raczkowskiego dłużej utrzymywały się przy piłce i lepiej nią operowały. Jako pierwsza poważnie bramce Błękitnych zagroziła w 10 minucie Klaudia Wawer, po strzale której futbolówka zatrzymała się na słupku.
Wynik otworzyła w 19 minucie Joanna Dudek, która po precyzyjnym dośrodkowaniu Joanny Daleszczyk głową skierowała piłkę do siatki. Przyjezdne do wyrównania doprowadziły w 52 minucie, kiedy to z podania z lewego skrzydła skorzystała Kornelia Grosicka i z kilku metrów pokonała Kamilę Rosińską.

W kolejnych minutach ton boiskowym wydarzeniom nadawały już bydgoszczanki. W 57 minucie po dośrodkowaniu Oliwii Siemińskiej piłka trafiła do Klaudii Wawer, która pewnym uderzeniem z 15 metrów nie dała szans golkiperce Błękitnych. Trzynaście minut później ta sama piłkarka popisała się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego z linii 16 metra i piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Kolejne piękne trafienie oglądaliśmy w 70 minucie, kiedy to potężnym strzałem sprzed pola karnego futbolówkę pod poprzeczką bramki gości umieściła Adrianna Szlendak.