Wilki bez litości dla AZS-u [wideo]
autor: Adam PilarczykKoszaliński AZS został rozbity w derbach Pomorza Zachodniego przez KING Wilki Morskei Szczecin 73:101. Po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Paweł Kikowski i Russell Robinson, a po 15 punktów dołożyli Frank Gaines i Paweł Leończyk. W ekipie gości wyróżniał się Adam Pechacek z 15 punktami i 14 zbiórkami.

Już pierwsze minuty dały gospodarzom niesamowitą przewagę. Goście nie potrafili sobie poradzić z niesamowitym atakiem King Wilków Morskich, który po trafieniach Russella Robinsona i Pawła Kikowskiego prowadził już 17:2. Następnie AZS zaczął odrabiać straty, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:15 dla Wilków.
Kolejne dziesięć minut rozpoczęło się od serii 13:0 oczywiście dla szczecinian, co doprowadziło do wyniku 41:15. Na parę minut przed długą przerwą akademicy zaczęli grać nieco skuteczniej. Jednak strata cały czas była bardzo duża.

Po zmianie stron koszalinianie zdołali jedynie nawiązać wyrównaną walkę, co nie miało zbyt wielkiego znaczenia dla końcowego rozstrzygnięcia. Na dziesięć minut przed końcową syreną AZS przegrywał 50:79. W ostatniej odsłonie Wilki Morskie przekroczyli barierę stu punktów i zasłużenie wygrali 101:73.

Kolejny mecz AZS rozegra w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Rywal akademików w ostatniej serii, również przegrał (red. 73:79 z Asseco Gdynia). Jednak trudno wierzyć, aby AZS po tak wysokiej porażce zdołał wygrać ostatnie wyjazdowe spotkanie w sezonie zasadniczym. Spotkanie zaplanowano na 16 kwietnia. Początek o godzinie 18:00. Będzie to ostatni sprawdzian dla akademików przed derbami Pomorza Środkowego z ENERGĄ Czarni Słupsk.

King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 101:73 (28:15, 30:13, 21:22, 22:23)

King Wilki Morskie: Kikowski 19 (4 str.), Robinson 19 (7 as., 5 przech., 3x3), Gaines 15 (8 zb., 4 str.), Leończyk 15 (9 zb.), Aiken 14 (9 zb.), Majewski 10 (5 zb.), Garbacz 4, Brown 2, Majcherek 2, Nikolić 1

AZS: Pecháček 15 (14 zb.), Mielczarek 14, Witliński 14 (5 zb.), Walton 10, Wadowski 9, Marcin Nowakowski 5, Dąbrowski 3, Śpica 3, Gliddon 0

Brandon Brown&C.J. Aiken - alley-oop z faulem!

(28:15, 30:13, 21:22, 22:23) dodaj video

sędzia: Dariusz Zapolski, Arnauld Kom Njilo, Bartosz Puzoń | Komisarz: Zbigniew Szpilewski

Dane pomógł uzupełnić: Yarpen - dziękujemy

Wilki bez litości dla AZS-u [wideo] (arti15)