Przełamali serię porażek
W walce o ligowe punkty podopieczni Dejana Brdjovic’a pokonali APP Krispol Września w stosunku 3:0 (25:19, 28:26, 25:19). Goście nie wykorzystali swojej szansy na odwrócenie losów spotkania, przegrywając drugiego seta, w którym prowadzili już 24:20.

Mecz rozpoczął się od  prowadzenia siatkarzy z Wrześni, ale punktowa zagrywka Bartosza Pietruczuka szybko pozwoliła odwrócić losy w pierwszym secie. Walka punkt za punkt trwała do pierwszej przerwy technicznej, na którą z lepszym stosunkiem punktów zeszli goście. Zagrywka Pietruczuka i szczelny blok Szczecinian pozwoliły im ponownie wyjść na prowadzenie. Dobra gra Mateusz Jasińskiego nie wystarczyła, żeby powstrzymać skuteczną grę Espadonu. Kropkę nad i postawił Maciej Wołosz ustalając wynik pierwszego seta na 25 : 19.
Od początku drugiego seta prowadzenie objął Espadon, wykorzystując błędy przeciwników. APP Krispol pokazał jednak swoją waleczność. Dobra postawa Jasińskiego i seria mocnych zagrywek Karpiewskiego, doprowadziła do prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 16:13. Dzięki dobrej grze Leandrao i Pietruczuka gospodarze zmniejszyli stratę do 1 punktu , ale im bliżej końca seta, tym podopieczni trenera Gerymskiego zwiększali swoje prowadzenie doprowadzając do prowadzenia 24 : 20. Nic nie wskazywała na to, ze gospodarzom uda się odnieść zwycięstwo w drugim secie. Po serii zagrywek Wołosza, emocje zaczęły się na nowo. Na tablicy pojawił się remis. Pojedynczy blok Krzysztofa Antosika oraz atak ze środka Bartosza Cedzyńskiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Espadonu (28:26).

W trzecim secie zespół z Wrześni przystąpił do gry z wielką wolą zwycięstwa, rozpoczynając trzecią partię od czteropunktowego prowadzenia. Powoli zespół Espadonu zaczął odrabiać straty. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć na parkiecie trenującego od niedawna w szczecińskiej drużynie Sergio Noda. Jego dobra gra w ataku pomogła w odbudowaniu gry gospodarzy. Skuteczne bloki i mocne ataki Leandrao doprowadziły do wyraźnego prowadzenia, którego zespół ze Szczecina nie oddał już do końca zwyciężając 25:19, a całe spotkanie 3:0.

Espadon Szczecin - APP Krispol Września 3:0 (25:19, 28:26, 25:19)

Espadon: Antosik, Leandrao, Cedzyński, Gałązka, Wołosz, Pietruczuk, Guz
(libero) oraz Tołoczko (libero), Wajdowicz, Noda, Zemlik.
APP Krispol: Zrajkowski, Karpiewski, Dobosz, Jasiński, Olczyk,