W meczu juniorów starszych w Policach czer
O godzinie 13.30 na głównej płycie mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorów rozegrali juniorzy starsi KP POLICE oraz Stali Szczecin. Niestety policzanie pechowo przegrali z rówieśnikami ze Szczecina 1:3. Pechowo ponieważ zmarnowali kilka wyśmienitych sytuacji. Obiektywnie patrząc jednak również piłkarze Stali mogli zdobyć więcej goli.

Mecz toczony był w dalekiej od fair play atmosferze, trzech zawodników (dwóch KP i jeden Stali) obejrzało czerwone karki, zaś dwóch (obaj ze Stali) zostało odwiezionych do szpitala karetką. Najbardziej ucierpiał Mariusz Baczyński, który doznał złamania nogi w piszczelu.

KP POLICE: Kopociński - Kulig, Właśniewski, Boczek, Bielawski (65' Truchan), Krawiec (24' Krzyżanowski), Rembisz (46' Baranowski), Jóźwiak, Kaliś, Grzegorczyk (46' Grużewski), Mazur (65' Adamczyk)

Stal: Matusiak - Kronkowski, Leśnik, Wdowski, Swędra, Baczyński, Celmer, Guliński (61' Cymkiej), Gieroszek, Michalski (86' Masłowski), Jakubiak

Statystyki (KP - Stal):

Strzały celne: 4 - 4

Strzały niecelne: 5 - 5

Faule: 16 - 10

Żółte kartki: 3 - 2 (Krzyżanowski x2, Bielawski - Gieroszek x2)

Czerwone kartki: 2 - 1 (Krzyżanowski za dwie żółte, Właśniewski - Gieroszek za dwie żółte)

Rzuty rożne: 2 - 2

Spalone: 1 - 4

Pogoda: przejściowe zachmurzenie, 12 st. C

Sędziowali: Krzysztof Ponikowski - Katarzyna Kochanek, Paweł Baranowski

Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w pierwszej minucie spotkania w polu karnym KP, w zamieszaniu pod bramką strzał oddał Mariusz Baczyński, Mateusz Kopociński nie miał jednak problemu z obroną. Już 5 minucie spotkania padł pierwszy gol dla Stali. Po dośrodkowaniu w polu karnym powstało zamieszanie, brak zdecydowania w wybiciu piłki wykorzystał Radosław Swędra, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Fatalny błąd obrony. W 13 minucie bramkarza Stali, Marcela Matusiaka usiłował zaskoczyć Paweł Krawiec, strzał jednak niecelny. Chwilę później na bramkę Stali ruszył Maciej Kaliś, jeden z zawodników zastawił drogę pomocnikowi KP, zaś drugi szybko przejął piłkę i wyprowadził kontrę. W 28 minucie Kaliś silnie dośrodkował w pole karne jednak za głęboko i bramkarz Stali złapał piłkę. Dziesięć minut później Jarosław Jóźwiak dośrodkował w pole karne, podanie na środku pola zatrzymał Bartosz Leśnik, Paweł Grzegorczyk usiłował jeszcze zawodnikowi odebrać piłkę jednak skończyło się na aucie bramkowym. Minutę przed końcem do wrzutki w pole karne wychodzą Łukasz Gieroszek oraz Mateusz Kopociński. Bramkarz KP nie trafia w piłkę jednak sytuację ratuje Jarosław Bielawski.

Pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadzili gospodarze. Antoni Mazur przejął piłkę po czym pobiegł na bramkę, tuż przed polem karnym zostawił piłkę Jarosławowi Jóźwiakowi, ten oddał silny strzał na bramkę, bramkarz jednak obronił. Chwilę później wyrównującego gola zdobył Remigiusz Grużewski. Zawodnik KP wykorzystał nieporozumienie między obrońcą Stali a bramkarzem i sprytnym strzałem zdobył gola. Chwilę później za dyskusje z sędzią spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Gieroszek. Wydawało się, że Stal nie będzie w stanie dowieźć remisu do końca spotkania, tym bardziej, że policzanie przeprowadza kolejne groźne akcje. W 57 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł zdobywca gola, jednak trafił w wychodzącego z bramki Matusiaka. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony na pustą bramkę główkował Maciej Kaliś, niestety piłka po koźle przeleciała ponad bramką. W 61 minucie gola po podaniu Remigiusza Grużewskiego usiłował zdobyć Jarosław Jóźwiak, niestety w ostatniej chwili piłkę na róg wślizgiem wybił obrońca Stali. W 64 minucie po dalekim dośrodkowaniu z prawej strony na bramkę z lewej strony pola karnego KP strzelał Adrian Kronkowski. Mateusz Kopocinski zdołał obronić jednak wobec dobitki z ostrego kąta tego samego zawodnika był już bezradny. Chwilę później szansę na wyrównanie miał Grużewski, po dośrodkowaniu Kalisia z lewej strony Grużewski sam na 8-10 metrze przed bramką posłał piłkę...ponad poprzeczką. Takich sytuacji nie można marnować. W 68 minucie Grużewski wyprowadził kontrę, na wysokości pola karnego dośrodkował, w polu do strzału złożył się Kamil Adamczyk jednak nie zdołał sięgnąć zbyt wysoko lecącej piłki. W 71 minucie po wykopaniu piłki w trybuny po niekorzystnej decyzji arbitra drugą żółtą kartkę otrzymuje Rafał Krzyżanowski. Minutę później po podaniu z głębi pola sam na bramkę biegnie Mariusz Baczyński, na linię pola karnego wychodzi Mateusz Kopociński, Baczyński posłał podkręconą piłkę koło niego jednak ta zamiast wpaść do bramki trafiła w boczną siatkę. W 77 minucie lewą stroną popędził Maciej Cymkiej, pociągnął piłkę wzdłuż końcowej linii, po czym prostym podbiciem podał na środek pola karnego do nabiegającego Mateusza Jakubiaka, a ten silnym strzałem zdobył gola. Minutę później kolejną kontrę przeprowadzają stalowcy, tym razem na bramkę samotnie biegł Krzysztof Michalski, Kopociński ponownie wyszedł z bramki i obronił strzał zawodnika ze Szczecina. Pięć minut później ponownie obrona KP zaspała i ponownie w ciągu kilku minuty zawodnik Stali wyszedł sam na sam. Tym razem Kopocińskiego nie był w stanie pokonać Cymkiej. W ostatniej minucie doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia, na bramkę policzan szarżował Mariusz Baczyński, wślizg wykonał Jacek Właśniewski. Obrońca KP natychmiast po starciu otrzymał czerwoną kartkę. Do zawodnika Stali natychmiast wezwano sanitariusza, a po chwili poproszono o wezwanie karetki. Młody piłkarz został odwieziony do szpitala ze złamaniem kości piszczelowej i strzałkowej z przemieszeniem. Razem z nim karetką pojechał drugi zawodnik Stali który narzekał na ból w okolicy klatki piersiowej po jednym ze starć. Po dwudziestu minutach sędzia wznowił grę i natychmiast zakończył pojedynek.