Derby Pomorza na plus dla Żaków (juniorzy
W niedziele o godzinie 11:00 rozpoczęły się "Derby Pomorza". Mecz odbył się na stadionie kołobrzeskim. gdzie gospodarze Żaki ,,94” podejmowały drużynę gości Bałtyk Koszalin.

Pierwsza polowa była wyrównania obie drużyny tworzyły dogodne sytuacje, jednak żadna z drożyn nie potrafiła wykończyć sytuacji strzeleckiej. Dopiero w 30 minucie jeden z zawodników gości uderzyli piłkę za pola karnego i po fatalnym błędzie bramkarza goście objęli prowadzenie. 10 min później Krystian Sochaj wywalczył rzut wolny na pograniczu pola karnego
Pomimo 6 osobowego muru gości kapitan drożyny żaków Tomasz Gajec świetnie wykonał rzut wolny zaskakując bramkarza i wyrównując wynik spotkania na 1:1. Przez kolejne 5 min goście próbowali szybko zmienić wynik, jednak obrona Żaków
doskonale broniła się przed atakami gości.

Druga polowa to już dominacja Źaków. Goście cofnęli się na swoja połowę czekając na ataki przeciwnika które z każdą minuta były groźniejsze. Gospodarzowi wyraźnie brakowało szczęścia i wykończenia akcji w tym meczu, ale w końcu w 65 min Mateusz Derdowski świetnym strzałem przelobował bramkarza gości i podwyższył wynik na 2:1 dla gospodarzy. Żaki na tym nie zaprzestały wciąż atakowali niestety pech chciał iż piłka wciąż mijała centymetry słupka bramkarza gości.
Taki wynik utrzymał się do końca meczu zasłużone zwycięstwo gospodarzy i 3 punkty na ich konto.