Juniorzy Starsi KP nadal niepokonani
Dzisiaj na głównej płycie stadionu przy ulicy Siedleckiej Juniorzy Starsi Klubu Piłkarskiego POLICE rozegrali kolejne spotkanie w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych. Młodzi piłkarze KP po raz kolejny pokazali że są najlepszą ekipą w lidze i pewnie pokonali Energetyka Gryfino 4:0.

Gole zdobywali Remigiusz Grużewski, Rafał Krzyżanowski, Przemysław Rembisz oraz Patryk Baranowski.

KP POLICE: Ochal - Kulig (75' Baranowski), Właśniewski, Boczek, Bielawski, Krawiec (60' Majos), Rembisz, Krzyżanowski, Kaliś (38' Stypka), Mazur (65' Grzegorczyk), Grużewski

Energetyk: Zimecki - Nikitiński, Adamczak, Zalewa (80' Krzak), Wierzbicki, Kosakiewicz, Wesołowski (55' Janas), Grabczewski, Krajczyński, Korczyński (60' Kujawiński), Kopystyński (55' Tynior)

Pogoda: przejściowe zachmurzenia, 14 st. C

Sędziowali: Brzorzowski - Spunda, Bumbul (ZZPN)

Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadzili policzanie, tuż przed polem karnym piłkę otrzymał Maciej Kaliś, po czym oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców po czym padła łupem bramkarza. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony Kaliś oddał strzał głową jednak bramkarz obronił. W 13 minucie Paweł Krawiec strzela z ostrego kąta z prawej strony, bramkarz przenosi zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. W 22 minucie Bartosz Kulig zagrywa prostopadłą piłkę do zmierzającego lewą stroną Kalisia, podanie przecina jednak obrońca Energetyka. Cztery minuty później Maciej Grąbczewski mimo asysty dwóch obrońców zbliżył się do bramki po czym z trudnej pozycji oddał strzał, Marcin Ochal złapał piłkę. W 38 minucie znakomitą okazję do zdobycia gola miał Grąbczewski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Energetyka uderzył z pierwszej piłki z 8-11 metra, piłka trafiła do dobrze ustawionego Ochala.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już w 11 sekundzie drugiej połowy padł gol dla policzan. Rafał Krzyżanowski zagrywa prostopadłą piłkę do Pawła Krawca, ten z lewej strony w polu karnym zagrywa piłkę na prawą stronę na 2-4 metr do Remigiusza Grużewskiego, a temu nie pozostało nic innego jak zdobyć gola. Pięć minut później pada drugi gol dla KP. Tym razem Bartosz Kulig zagrywa do Rafała Krzyżanowskiego i ten zdobywa gola z najbliższej odległości. W 53 minucie po dośrodkowaniu z prawej Przemka Rembisza, na bramkę główkował Antoni Mazur, piłka jednak minęła dalszy słupek bramki Wojciecha Zimeckiego. W kolejnych minutach policzanie parokrotnie strzelali na bramkę Energetyka, piłki ciągle jednak przelatywały ponad bramką. W 77 minucie po dośrodkowaniu Rembisza z rzutu rożnego Krzyżanowski strzela na bramkę, piłka minęła minimalnie bramkę gości. Minutę później rajd w pole karne wykonał wprowadzony po przerwie Paweł Grzegorczyk, w polu karnym sfaulował go Marcin Nikitiński i sędzia spotkania Brzorzowski podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Przemek Rembisz i strzałem po ziemi zdobył gola, bramkarz rzucił się w przeciwną stronę. W 81 minucie prawą stroną w pole karne wdarł się Grużewski, dośrodkował spod końcowej linii, piłka przeleciała ponad bramkarzem jednak na drugiej stronie nikt nie zamykał akcji. Obrona usiłowała wybić jednak piłkę przejął Sebastian Majos i wbiegł lewą stroną w pole karne i będąc sam na sam z bramkarzem posłał piłkę między nim a słupkiem, niestety zawodnik KP strzelał z ostrego kąta i piłka wyszła na aut tuż przy dalszym słupku. Chwilę później Przemek Rembisz otrzymuje piłkę i biegnie w kierunku bramki gości, zatrzymał się na linii pola karnego, obrońca pośliznął się na śliskiej murawie zaś Przemek obrócił się i mając tylko bramkę przed sobą oddał strzał. Niestety za słabo i bramkarz bez problemu złapał. W 87 minucie w pole karne lewą stroną wbiegł Majos, tym razem zbliżając się do bramki za bardzo wypuścił sobie piłkę i zdążył do niej bramkarz. Chwilę później w pole karne po kilkunastometrowym rajdzie wbiegł Patryk Baranowski, po drodze zgubił kilku obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem po czym posłał piłkę koło niego, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki tuż przy drugim.

W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy do czynienia ze zdecydowanie różnymi połowami. O ile w pierwszej oba zespoły toczyły dość wyrównany bój i nie stworzyły specjalnie groźnych sytuacji, to w drugiej połowie policzanie zdecydowanie dominowali. Przeprowadzili wiele ciekawych i groźnych akcji, cztery z nich zakończyły się golami. Zawodnicy KP mogli zdobyć jeszcze kilka goli jednak zabrakło zdecydowania i precyzji.

Dzięki tej wygranej Juniorzy Starsi KP POLICE utrzymali pierwszą pozycję w tabeli i po 11 kolejkach nadal nie przegrali żądnego spotkania. Oby ta passa trwała jak najdłużej.

W najbliższy weekend policzanie jadą do Stargardu na mecz z Błękitnymi.

Liga Wojewódzka Juniorów Starszych (2007/2008)