Wysokie zwycięstwo Floty
Drużyna gości miała prawo mieć dylemat: przyjechać, czy nie przyjechać?
Mając na uwadze poprzedni wynik Floty, fakt nie przystąpienia do meczu z Flotą rywala sklasyfikowanego o dwie klasy wyżej w meczu o Puchar Polski oraz to, że z powodów osobistych nie można było skorzystać z kilku zawodników, można było się rzeczywiście przerazić i zastanawiać: jechać i przegrać 0-8, czy lepiej oddać walkowera i przegrać tylko 0-3, oszczędzając przy tym czas i koszty podróży? Zdecydowali się przyjechać, bez zawodników rezerwowych, ale rozegrali mecz w duchu sportu i za to chwała i cześć.
Wysokich wymagań nie postawili, to fakt. Wynik, ani przez chwilę nie był zagrożony, pierwsza bramka padła w 10 minucie i była to piąta okazja do jej zdobycia. Już w 1 minucie bramkarz wybił na róg piłkę po strzale Nowaka. Po tymże kornerze Rygielski głową minimalnie posłał piłkę nad bramkę. Chwilę później podobnie, lecz tym razem zbyt wysoko główkował Mazurkiewicz. W 9 minucie Zięty ostro strzelił z podania Nowaka. Minutę później worek pękł po strzale Helta w okienko z 15 metrów. W kolejnej minucie Zięty strzałem z 12 metrów podwyższył na 2-0. W 18 minucie Nowak z podania Skwary strzelił pod brzuchem bramkarza, a dwie minuty później sam Skwara, po krótkim prowadzeniu piłki, podwyższył na 4-0. W tym momencie wydawało się, że będzie jeszcze więcej niż przed tygodniem, bo opór gości był nieznaczny, a słabości widać było w każdej formacji. Nie padli jednak na kolana, grali nadal, tak jak umieli. W 23 Dublas wybronił strzał Skwary z 16 metrów, po chwili Helt trafił z 16 metrów w słupek, za minutę Dublas odbił strzał Mazurkiewicza, a dobitka Welki była nieskuteczna. Na 5-0 podwyższył Nowak strzałem z 6 metrów w 38 minucie. W 41 Nowak po własnym rajdzie znalazł się w idealnej pozycji lecz jej nie wykorzystał. Za to tuż przed przerwą w dogodnej pozycji po podani Pałki znalazł się Mikołaj Kwiatkowski, lecz jej nie wykorzystał.

W drugiej części goście nabrali trochę wigoru, więcej było ofiarności w defensywie, a nawet konstruowali kontry. Mimo to sytuacji pod ich bramką było co niemiara. W 46 minucie Mickiewicz trafił z 16 metrów w bramkarza, w 49 Zięty trafił w boczną siatkę, w 50 Wysocki posłał piłkę tuż nad poprzeczkę, w 51 Zięty przegrał sam na sam z bramkarzem, jeszcze w tej samej minucie Dublas odbił strzał będącego w dogodnej pozycji Skwary, a dobitka Helta była niecelna. W 57 minucie najpierw Mickiewicz trafił nad poprzeczkę, potem Skwara strzelił zyskując jedynie rzut rożny, po którym Mazurkiewicz trafił nad poprzeczkę. Z kolei w 61 Rygielski z ostrego kąta, lecz z bliskiej odległości, trafił obok krótkiego słupka. Skoro zawodnicy gospodarzy nie mogli sobie poradzić, wyręczyli ich goście. W 67 minucie piłka pchnięta przez Nowaka szła wzdłuż bramki i już wydawało się, że kolejna okazja jest zmarnowana, lecz niespodziewanie futbolówkę do własnej bramki wepchnął Kieliszek. W 71 minucie obrońcy gości udaje się wybić na róg strzał Nowaka z 3 metrów. W 76 po rzucie rożnym Trafalski, tuż nad ziemią, główkuje niecelnie. W 78 Welka tuż obok słupka. W 80 minucie kontra gości, Juszczak posłał piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął dośrodkowania.
Przy tej kanonadzie nie mogło się skończyć na 6-0, padły jeszcze dwie bramki. W 83 minucie odbitą po strzale Nowaka piłkę przejął Trzeciak i strzałem z pobliża linii pola karnego podwyższył na 7-0, a dwie minuty później strzałem z dystansu wynik ustalił Mickiewicz.

Tak więc Flota póki co urządza sobie ostre strzelanie, ale zwróćmy uwagę, że wszystkie dotychczasowe mecze grała u siebie, w tym dwa ostatnie z przeciwnikami z dolnej półki. Prawdziwy test nastąpi za tydzień w Międzyzdrojach.

5-0 Michał Nowak 38 minuta
6-0 Sławomir Kieliszek 67 minuta (samobramka, strzelał Nowak)
7-0 Kamil Trzeciak 83 minuta
8-0 Łukasz Mickiewicz 85 minuta
FLOTA: Łukasz Gądek, Przemysław Rygielski, Sławomir Mazurkiewicz, Paweł Stankiewicz (46 Piotr Wysocki), Tomasz Polarczyk (78 Kamil Trzeciak), Mariusz Helt, Grzegorz Skwara, Tomasz Maślak (46 Łukasz Mickiewicz), Radosław Welka (83 Marek Sokołowski), Michał Nowak, Oskar Zięty (59 Dawid Trafalski)

Bałtyk: Przemysław Dublas, Marek Bembel, Andrzej Frańczak, Jakub Grychtolik, Jakub Ligenza, Sławomir Kieliszek, Mateusz Malinowski, Bartłomiej Juszczak, Robert Pałka, Mikołaj Kwiatkowski, Michał Kwiatkowsk

żółte kartki: Flota: Trzeciak (82), Bałtyk: Pałka (87). sędzia: Miękus K. Syropiatko Bart. Syropiatko Błażej

Dane pomogli uzupełnić: diezal, choro4 - dziękujemy