Kolejne zwycięstwo Orła
autor: P. SkibaW sobotę 24 października 2015 drużyna Orła rozegrała wyjazdowe spotkanie z FC Aquila Szczecin na stadionie na os. Kasztanowym. Mecz zakończył się zwycięstwem Orła 2:3 (1:0).

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, dużo gry w środku pola, walka z obu stron, jednak okazji bramkowych niewiele. Najwięcej działo się w ostatnich minutach pierwszej części meczu. Najpierw akcję lewa stroną przeprowadzili zawodnicy z Łożnicy, dośrodkowanie na długi słupek i Mełech M. uderza głową, jednak bramkarz gości sparował strzał pod nogi Wiśniewskiego K. który silnie uderza lecz w ostatniej chwili blokuje obrońca Aquili.
Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła, w 44 min. dośrodkowanie z prawej strony na 5 metr, nieszczęśliwie wybicie jednego z obrońców, piłka spada na 9 metr i mocnym strzałem zawodnik gospodarzy nie daje szans Nowotnemu A.. Do przerwy 1:0!

Stracona bramka tuż przed przerwą zadziałała mobilizująco, odmieniając oblicze meczu. W 58 min. w polu karnym Wiśniewski K. zagrywa do Ignasiaka M. a ten uderza na długi słupek po ziemi nie do obrony 1:1!

Kilka minut później po zagraniu Łuczaka P. wzdłuż pola karnego, Wiśniewski K. uderza z ostrego kąta, jednak piłka trafia w słupek. W 72 min. dwukrotnie w polu karnym jest Wiśniewski K. i sędzia wskazuje na rzut karny, do piłki pewnie podchodzi Łuczak P. i strzałem w lewy róg bramki wyprowadza drużynę na prowadzenie 1:2!

Kolejną groźną sytuację stworzył duet Piątek-Łuczak, pierwszy zagrywa prostopadle z rzutu wolnego w pole karne, a strzał Łuczaka minimalnie mija dalszy słupek. Gości starali się kontrować, ale szczelna defensywa Orła nie pozwalała na zbyt wiele. Blisko podwyższenia prowadzenia był Wiśniewski K., strzał głową w okienko bramki broni dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Aquili.

W 88 min. po raz drugi strzela Łuczak P. akcja rozegrana prawa stroną, Ziętala M. zagrywa prostopadła piłkę, Łuczak przyjmuje piłkę, mijając przeciwników zbiega w pole karne i precyzyjnym, podkręconym strzałem na długi słupek zdobywa piękną bramkę, 1:3!

W 92 min. gospodarze zdobywają bramkę kontaktową po zamieszaniu w polu karnym, trafiają do bramki z bliskiej odległości, 2:3!
Zawodnicy ze Szczecina próbowali doprowadzić do wyrównania w doliczonym czasie gry, jednak wynik nie uległ zmianie.

Mecz ten miał dwa oblicza, wyrównana i spokojna pierwsza połowa, oraz widowiskowa druga połowa, po zdecydowanej przewadze Orła.
Beniaminek ze Szczecina okazał się wymagającym przeciwnikiem, jednak to za mało na dobrze dysponowany zespół z Łożnicy.

Dzięki tej wygranej Orzeł przewodzi w tabeli z dorobkiem 25 pkt. A za tydzień w zaległym spotkaniu Orzeł zagra ze Światowidem w Łobzie. Oba zespoły w tabeli dzielą 3 pkt.

relacjďż˝ dodaďż˝: Orzelrulez