Pogoń lepsza od Świtu
autor: paulinusPogoń pokonała Świt Skolwin 3:1 w pierwszym sobotnim sparingu. Dwa gole zdobył Robert Obst, jednego dołożył Jakub Okuszko. Dla Świtu honorowe trafienie zaliczył Kamil Adamczyk. Na sobotę Pogoń miała zaplanowane dwa sparingi. Zespół złożonych z młodych zawodników, którzy byli na obozie we Wronkach i kliku zawodników rezerw w meczu ze Świtem poprowadził Marcin Węglewski. Inni zawodnicy udali się do Niemiec, by zagrać z Kaiserslautern. Spotkanie było podzielone było na 3 części po 30 minut. Pierwsza z nich nie obfitowała w sytuację podbramkowe. Padł tylko jeden celny strzał, ale Patryk Brzozowski nie dał się zaskoczyć. Portowcy pod koniec przejęli inicjatywę, ale brakowało skuteczności w składnie rozgrywanych akcjach.
Druga tercja rozpoczęła się od uderzenia Walskiego z ok. 30 metrów z rzutu wolnego. Bramkarz pewnie wyłapał strzał w środek bramki. W 40. minucie Pogoń otworzyła wynik spotkania. Andrzej Kotłowski przejął piłkę i od razu zagrał do Roberta Obsta, a ten położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Przy kolejnej bramce również uczestniczył Obst. Tym razem wyłożył piłkę Jakubowi Okuszce. Napastnik pewnie pokonał bramkarza gości. Na 3:0 znowu trafił Obst. Ograł bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Asystował Okuszko, a akcję rozpoczął Kotłowski kolejnym przechwytem.

Najlepsze szanse III tercji miał Jakub Okuszko. Najpierw jego chytry strzał obronił bramkarz, a dobitka była niecelna. Po chwili przegrał również pojedynek sam na sam z bramkarzem. Świt honorowe trafienie zdobył w 83.minucie po niezdecydowaniu obrony Pogoni.

Pogoń Szczecin - Świt Skolwin 3:1 (0:0) (3:0) (0:1)
1:0 - Robert Obst 40'
2:0 - Jakub Okszuko 47'
3:0 - Robert Obst 56'
3:1 - Adamczyk

Pogoń: Patryk Brzozowski - Błażej Chouwer, Adrian Krzywicki (Maksymilian Czapliński 61'), Sebastian Murawski, Maksymilian Czapliński (Paweł Marczuk 31') - Andrzej Kotłowski (Adrian Krzywicki 70'), Robert Obst, Kajetan Pogorzelczyk, Michał Walski, Marcin Listkowski - Jakub Okuszko.

miejsce: boisko boczne przy Twardowskiego/Szczecin
bramki: Robert Obst 40', 59', Jakub Okuszko 48' (Pogoń) / Kamil Adamczyk 80' (Świt)
Pogoń Szczecin: Patryk Brzozowski - Maksymilian Czapliński (31' Paweł Marczuk), Sebastian Murawski, Adrian Krzywicki (61' Maksymilian Czapliński), Błażej Chouwer - Andrzej Kotłowski (70' Adrian Krzywicki), Michał Walski, Robert Obst, Kajetan Pogorzelczyk, Marcin Listkowski - Jakub Okuszko.

Dane pomogli uzupełnić: paulinus, Rolnik2012 - dziękujemy