Wicelider ze Szczecina
W poniedziałek Pogoń 04 Szczecin walczył w Futsalowych Derbach Pomorza w Chojnicach z Red Devils. Mimo prowadzenia 2:0 szczecinianie ostatecznie zremisowali te spotkanie 3:3.

Portowcy bardzo dobrze rozpoczęli ten pojedynek. Bardzo bliski zdobycia bramki dla gości był Jakubiak. Pierwszy gol padł w 14. minucie po strzale Michała Kubika. Czerwone Diabły starały się doprowadzić do remisu, jednak Bondarowi, Iwanowi i Holemu brakowało precyzji pod bramką Lasika. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili szczecinianie.
Tuż po przerwie przyjezdni podwyższyli swoje prowadzanie na 2:0, a bramkę na swoje konto zapisał Oleksandr Shamotii . Zespół z Chojnic w 26. minucie zdobył kontaktowego gola, Lasika pokonał Oleksandr Bondar. Ten sam zawodnik 90 sekund później doprowadził swoją drużynę do remisu.

Oba zespoły walczyły o kolejne trafienia i zmianę wyniku. W 33. minucie Czerwony Diabły prowadziły, Sebastian Wojciechowski nie dał szans golkiperowi Zero-Czwórki. Na szczęście dwie minuty później goście doprowadzili do remisu, Modrusan wyjmował piłkę z siatki po strzale Marka Bugańskiego.

Ostatnie minuty poniedziałkowego spotkania to dużo akcji przy obu bramkach. Pogoń 04 przed stratą gola uratował Lasik. I zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego z jednym punktem powrócił do Szczecina. Granatowo-Bordowi zajmują nadal 2. miejsce tabeli. Prowadzący w Ekstraklasie Futsalu Rekord Bielsko-Biała ma nad nimi przewagę trzech punktów. Następne spotkanie już w piątek, 30 października o 20:30 z Red Dragons Pniewy.