Pogrom w Nowielinie !!!
W niedzielne popołudnie 21 października odbył się mecz o mistrzostwo A klasy gr. 3 w Nowielinie. Gryfu i Jezioraka. Przed spotkaniem nastawienie w obu drużynach było bojowe, gospodarze i goście byli gotowi zdobyć komplet punktów. Jednak to Jeziorak był faworytem zawodów ponieważ zajmował wyższą 5 lokatę w ligowej tabeli a przeciwnicy ostatnie.

Pierwsze kilkanaście minut było sprawdzaniem siebie nawzajem. Gra toczyła się w środku boiska, zdarzały się kontry obu zespołów lecz były bezskuteczne. Po dłuższym czasie przebiegu spotkania zawodnicy gości przeprowadzili bardzo składną akcję, którą zaczął Mateusz Chlibyk - biegł na 'pełnym gazie' po prawym skrzydle, wrzucając piłkę lekko ponad ziemią w pole karne gdzie dopadł do niej najlepszy napastnik ostatniego sezonu - Marcin Kusa - i precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki umieszcza ją w siatce!! 1-0 !! Żółto - Czarni na prowadzeniu !! Kolejne minuty pierwszej połowy a piłka znów wróciła do środkowej części boiska. Następnie obejrzeliśmy naciski Jezioraka na zespól z Nowielina, który popełniał sporo błędów czego szczecinianie nie potrafili wykorzystać. Arbiter kończy pierwszą część spotkania. Goście schodzą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona to już całkowita dominacja Jezioraka. Zawodnicy coraz śmielej nachodzili bramkę Gryfa. Gospodarze ograniczali się do znikomych odpowiedzi na grę gości. Akcje naszych zawodników były bardzo przemyślane i ciekawe dla oka lecz futbolówka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Jedna z kolejnych takich okazji, precyzyjnie zakończył znów Marcin Kusa, po ładnym strzale w 'okienko' strzeżonej przez bramkarza naszych przeciwników. Bramka ta uspokoiła sytuacje na placu gry. Następna akcja przeprowadzona przez świetnie dysponowanego Chlibyka, który dograł piłkę wysoką piłkę z prawego skrzydła dokładnie na nogę nadbiegającego Kusy i ... trzecia bramka bramkostrzelnego napastnika Jezioraka!! 3-0!! Kolejna bardzo dobra akcja pomiędzy tymi dwoma zawodnikami! Kibice celebrują kolejną bramkę swoich ulubieńców!! Warto dodać, że na meczu pojawiła się grupka szczecińskich kibiców. Następnie rozwiązał się worek z bramkami i żółto - czarni dołożyli jeszcze dwa trafienia po bramkach Przemka Misiudy i Grzegorza Zajnera. Bramka tego drugiego była pierwszą w rozgrywkach seniorskich. Gratulujemy młodemu zawodnikowi i życzymy więcej trafień! Po czym mecz zakończył się pogromem 0:5 na korzyść JEZIORAKA!! Gratulujemy tak okazałego zwycięstwa. Na brawa i gratulacje zasługują dziś wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na boisku. Pokazali charakter i nie zlekceważyli przeciwnika. Na pewno ogromne brawa należą się naszej defensywie, która nie dopuszczała Gryfa do bramki 'jeziorakowców'. Dziękujemy za dopisanie do ligowej tabeli kolejnych trzech oczek!!

relacjďż˝ dodaďż˝: Epiotrek