Rega-Merida rozpoczyna walkę o okręgówkę !!!
Sobota 25 sierpnia okazała się bardzo szczęśliwa dla trzebiatowskiej piłki nożnej! W pierwszym meczu juniorzy odnieśli zwycięstwo(walkower) z juniorami Bałtyku Gostyń. Pierwszy zespół odniósł tak wyczekiwane pierwsze zwycięstwo na 3-ligowych boiskach pokonując na własnym stadionie 2-1 Cartusię Kartuzy.

Ważnym meczem był również pojedynek Rezerw Regi Meridy Trzebiatów z Bałtykiem Gostyń i tu również piłkarze z Trzebiatowa byli górą! Mecz rezerw rozpoczął się o godzinie 16 i od samego początku była to bardzo zacięta walka. Młodzi piłkarze z Trzebiatowa tym razem zostali wzmocnieni piłkarzami z pierwszej kadry i byli to Marcin Murawski, dziś występujący jako zawodnik grający przed stoperem, oraz Lucien Buala Bola, grający defensywnego pomocnika. Do składu powrócił również młody Jarosław Jarecki, który od dłuższego czasu trenuje z 3 ligą, ostatnio jednak przebywał w Niemczech. Trzeba nadmienić, że ci zawodnicy potwierdzili swoją klasę i to, że nie na darmo są zawodnikami 3-ligowego zespołu. Mecz pod dyktando Regi ze sporadycznymi, ale groźnymi kontratakami Bałtyku, tak w skrócie można opisać to dzisiejsze wydarzenie. Od pierwszych minut widoczne były liczne, ale często chaotyczne ataki na bramkę gospodarzy. Ten chaos właśnie, obronił zawodników Gostynia od straty większej ilości bramek już w pierwszej połowie, a tak do przerwy mieliśmy tylko 0-1 po rzucie karnym, którego pewnie wykorzystał Lucien Buala Bola.

Po przerwie Trzebiatów postanowił mocnym ciosem podłamać trochę gospodarzy, i tak też zrobił. W początkowych minutach wspaniałym podaniem za obrońców popisał się Marcin Karczewski i niemniej pięknym lobem wynik na 0-2 podwyższył Jarosław Jarecki. Kolejne bramki były już kwestią czasu i tak bramkarza gospodarzy pokonywali kolejno Marcin Żmudziński - kapitan zespołu, oraz Lucien Buala Bola, który wykazał się niezwykłym przeglądem sytuacji potrącając lekko piłkę po mocnym strzale Patryka Kryńskiego. Wygrana Regi-Merida była już pewna, ale jeszcze Marcin Karczewski po samodzielnej akcji zdołał udokumentować swoją klasę w dzisiejszym meczu strzelając bramkę.

Bez wątpienia był to najlepszy zawodnik meczu, na boisku było go widać wszędzie, walką nie ustępował nawet najbardziej twardym zawodnikom, a przecież jest to młody chłopak mający dopiero 16 lat. Na koniec zawodnik Bałtyku zdołał jeszcze ustalić wynik meczu na 1-5 dla Trzebiatowa.

Bałtyk Gostyń 1-5 Rega-Meida II Trzebiatów