Fani horrorów
Juniorzy starsi Gwardii Koszalin upodobali sobie w ostatnich tygodniach dramatyczne rozstrzygnięcia. Po poniesionej w emocjonujących okolicznościach wyjazdowej porażce w spotkaniu z Chemikiem Police, w pojedynku przeciwko Akademii Piłkarskiej ze Szczecinka to podopieczni Marcina Lisztwana przechylili rzutem na taśmę szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla Gwardii najlepiej. Już w drugiej minucie defensywa naszego zespołu zaspała przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i gracz gości głową skierował piłkę do siatki. Odpowiedź młodych gwardzistów była natychmiastowa. Strzałem z bliskiej odległości do wyrównania doprowadził Sebastian Martofel. W kolejnych minutach obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. W 30 minucie skrzydłowy gości w znakomitym stylu wymanewrował całą defensywę naszego zespołu, a jeden z jego partnerów pewnie skierował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Lisztwana przejęli zdecydowaną inicjatywę. Na bramkę drużyny ze Szczecinka sunął atak za atakiem, lecz bramkarz przyjezdnych przez dłuższy czas nie dawał się zaskoczyć. W dwóch sytuacjach goście ratowali się wybiciem futbolówki z linii bramkowej. Kwadrans przed końcem nasz zespół nadział się na kontrę, po której przyjezdni strzelili trzeciego gola.

Sytuacja drużyny g ospodzarzy stała się bardzo trudna, jednak kilkadziesiąt sekund później kontaktową bramkę zdobył Karol Pudzik. To jeszcze bardziej napędziło do walki młodych wychowanków naszego klubu. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, fenomenalnym strzałem z dalszej odległości popisał się Szymon Król. Mocno bita piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. Na tym emocje w tym meczu się nie zakończyły. W doliczonym czasie z prawej strony pola karnego dośrodkował Karol Pudzik, a głową piłkę do siatki skierował Bartek Maciukajć. 4:3 dla Gwardii!

Jeszcze mało? Po chwili kolejne dośrodkowanie, tym razem z lewej strony boiska, na gola zamienił Karol Pudzik. Po dramatycznym meczu juniorzy starsi naszego klubu pokonali swoich rówieśników z Akademii Piłkarskiej ze Szczecinka 5:3. Przy jednoczesnej porażce AP Kotwicy Kołobrzeg w meczu z Salosem Szczecin, nasz zespół ponownie zrównał się z kołobrzeżanami liczbą zdobytych punktów (38 pkt.).
�r�d�o: gwardia-koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: GaCuS