Pogrom w Gryfinie
Energetyk Gryfino na inaugurację rundy wiosennej rozgromił borykającą się z problemami kadrowymi Sarmatę Dobrą aż 7:0.
Początek meczu był wymarzony dla drużyny prowadzonej przez Mariusza Kurasa, gdyż już w drugiej minucie po zagraniu piłki ręką przez zawodnika Sarmaty w polu karnym, sędzia wskazał na 'wapno'. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Łukasz Aleksandrowicz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Sarmaty. Kibice zgromadzeni na stadionie nie musieli długo czekać na kolejną bramkę, bo już w piątej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki skierował nowo sprowadzony Mateusz Toporkiewicz.
Przez cały mecz drużyna Energetyka przeważała oraz stwarzała sobie liczne sytuacje podbramkowe. Pozostałe bramki dla gryfinian strzelali Paweł Bielecki, Łukasz Łazarz, dwie bramki strzelił Szymon Sidorowicz oraz jeszcze jedno trafienie w tym meczu zanotował Łukasz Aleksandrowicz. Tym samym, pokonują drużynę Sarmaty Dobrej Energetyk awansował na piętnaste miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając tym samym drużynę Stali Szczecin, która zremisowała bezbramkowo z Arkonią Szczecin.

7:0 - 87' - Szymon Sidorowicz
Energetyk : Cezary Szybka - Szymon Sidorowicz, Paweł Bielecki, Łukasz Łazarz, Jakub Marzantowicz (Paweł Miązek 73') - Adrian Ułasowicz (Kamil Kutasiewicz 52'), Gracjan Żeglin, Łukasz Cebulski, Marek Lipka (Gracjan Zięcik 84') - Łukasz Aleksandrowicz, Mateusz Toporkiewicz (Michał Lebioda 58')
Sarmata :Sebastian Marciniak, Michał Jemilianowicz, Wojciech Dorsz,
Damian Anulicz, Paweł Drapikowski (Przemysław Sadowski), Filip Plewiński, Kordian Sawczuk, Łukasz Olechnowicz (Seweryn Wrzesień), Mateusz Dzierbicki, Łukasz Konior (Kamil Bąk), Wojciech Bonifrowski
Oraz w rezerwie: Rafał Barden Jarosław Jaszczuk

żółte kartki: Adrian Ułasowicz (Energetyk) sędzia: Gałązka P., Bernat K., Modrzejewski J.

Dane pomogli uzupełnić: Ultrasgryfino, Sondern, Boyold - dziękujemy