Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Klub Piłkarski POLICE na własnym boisku zmierzył się z beniaminkiem III ligi, Nielbą Wągrowiec. Niestety policzanie polegli 0:1 po golu Tomasza Mikołajczaka z 60 minuty.

Porażka dość pechowa jeśli wziąć pod uwagę zmarnowane akcje policzan w obu połowach.

KP POLICE: Gumowski - Szałek, Brzeziński (69' Krzyżanowski), Tuński, Pachulski (58' Echaust), Szmit (84' Klęczar), Kamrowski, Bouba, Muskała, Komar, Ciołek

Nielba: Dombka - Jarzembowski, Kotarski, Leśniewski, Fillinger (83' Wróbel), Figaszewski, Halaburda, Mikołajczak (74' Smykowski), Piątek (90' Górka), Kwiatkowski, Witomski (66' Nowicki)

Statystyki (KP - Nielba):

Strzały celne: 7 - 4

Strzały niecelne: 12 - 3

Faule: 9 - 19

Żółte kartki: 2 - 4 (Szmit, Echaust - Kotarski, Mikołajczak, Figaszewski, Górka)

Rzuty rożne: 8 - 3

Spalone: 0 - 5

Pogoda: pochmurno, 12 st. C

Sędziowali: Andrzej Witkowski - Maciej Lewicki, Marcin Skwiot (Pomorski ZPN)

Obserwator: Ryszard Gancarz (Lubuski ZPN)

Warunki: mokra murawa, przed meczem padało, piłka nabierała poślizgu

Pierwszą groźną akcję meczu w 8 minucie przeprowadził zespół KP. Z lewej strony głęboko w pole dośrodkował Leszek Muskała, bramkarz wyskoczył do piłki jednak jej nie sięgnął, niestety na prawej stronie nikt nie zamykał akcji. Kilka minut później z narożnika pola karnego KP na bramkę uderzał Maciej Piątek, Marcin Gumowski nie miał problemu ze złapaniem piłki. Chwilę później w pole karne dośrodkował Jacek Figaszewski, tym razem piłkę wybił Łukasz Tuński. Minutę później na prawej stronie pola karnego Nielby Rafał Komar zakręcił obrońcą, dośrodkował w pole karne jednak piłka nie dotarła do żadnego z miejscowych. W 17 minucie do prostopadłego podania wychodzi Mateusz Witomski, piłka nabrała przyspieszenia na mokrej murawie i wpadła w ręce Marcina Gumowskiego który przytomnie wyszedł na 14 metr. Dwie minuty później Muskała dośrodkował w pole karne, Rafał Komar zdołał oddać głową strzał na bramkę, jednak za słaby aby pokonać Grzegorza Dombka. W 21 minucie po dośrodkowaniu Mariusza Szmita na linii pola karnego piłkę przyjmuje Artur Pachulski, znany z dobrego uderzenia lewą nogą Pachula i tym razem uderza na bramkę, piłka po rykoszecie wychodzi na róg. Dwie minuty później na akcję ofensywną zdecydował się nominalny obrońca Michał Szałek, spokojnie minął dwóch obrońców, niestety zawodnikowi KP piłkę wybił ostatni Patryk Halaburda. Gdyby Michał minął i jego znalazłby się sam na sam z bramkarzem. Minutę później po dośrodkowaniu Jacka Figaszewskiego z prawej strony tor lotu w polu karnym usiłował zmienić Mateusz Witomski, strzał jednak niedokładny i piłka wyszła z boku pola karnego. W 27 minucie fantastyczną poradą popisał się Marcin Gumowski. Po dośrodkowaniu Figaszewskiego, na bramkę z woleja uderzał Witomski, Gumowski znakomicie obronił w bok. W 30 minucie po kilkudziesięciu metrowym rajdzie zza pola karnego na bramkę uderzał Leszek Muskała, Dombka sparował przed siebie, natychmiast na bramkę uderzył Przemek Ciołek, niestety nie był w stanie skierować jej do pustej bramki, przeleciała ponad bramką. To była bardzo trudna do uderzenia piłka. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Bouby z prawej strony, Rafał Komar wygrał pojedynek w powietrzu z bramkarzem, zmierzającą do bramki piłkę na róg zdołał wybić obrońca Nielby. W 39 minucie szybką kontrę wyprowadzili zawodnicy Nielby, prawą stroną popędził Tomasz Mikołajczak, na wysokości pola karnego dośrodkował jednak piłka nie doszła do Macieja Piątka, wcześniej wybił ją Łukasz Tuński. W doliczonym czasie gry po silnym dośrodkowaniu z prawej strony Tuńskiego, Figaszewski wybiciem główką na róg uprzedza zamykającego akcję lewą stroną Rafała Komara.

W drugiej połowie natychmiast zaatakowała Nielba, po dośrodkowaniu z prawej Macieja Piątka akcję na lewej strony pola karnego strzałem zamknął Mikołajczak, strzał niecelny. Chwilę później Witomski usiłował silnie podać spod końcowej linii jednak zrobił to prosto w ręce ustawionego tuż przy lewym słupku Gumowskiego. W 54 minucie do kolejnej akcji w ofensywie wyszedł Michał Szałek, niestety znajdujący się w okolicy środka boiska zawodnik nie zauważył na lewej stronie samotnego Rafała Komara, gdyby do niego podał Komar samotnie popędziłby ponad 40 metrów na bramkę Nielby. Chwilę później Michał został zatrzymany na prawym skrzydle. Dwie minuty później w pole karne wdarł się Łukasz Tuński, obrońca wślizgiem na róg wybił centrę. W 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tyłem głowy bramkę zdobył Tomasz Mikołajczak. Siedem minuty później znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Przemek Ciołek, po płaskim dośrodkowaniu Łukasza Tuńskiego na 3 metrze szczupakiem gola usiłował zdobyć zawodnik KP, trafił jednak... prosto w bramkarza. To musiało zakończyć się golem... a nie zakończyło. W 75 minucie Artur Echaust na 14 metrze przekładając piłkę z nogi na nogę usiłował znaleźć dobrą okazję do oddania strzału, ostatecznie na bramkę niecelnie uderzył Przemek Ciołek. W 80 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Tuński, piłka w locie odbiła się rykoszetem od kilku zawodników jednak Dombka zdołał złapać uderzenie. Do końca spotkania piłkarze KP usiłowali wyrównać jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Niestety w dzisiejszym meczu policzanie przegrali po ogromnym pechu. Patrząc na akcje jakich nie wykorzystano w meczu na usta ciśnie się stare piłkarskie powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach. Po strzeleniu gola przyjezdni nastawili się obronę korzystnego wyniku i sporadyczne kontry. Niestety obrona własnej bramki wychodziła im dobrze i to oni po meczu mogą się cieszyć z trzech punktów.

Dzisiejszym spotkaniem zakończyliśmy rundę jesienną sezon 2007/08. W najbliższą sobotę na własnym boisku KP POLICE rozegra awansem pierwsze spotkanie z rundy rewanżowej. Przeciwnikiem będzie ostatni zespół grupy 2 III ligi czyli Rodło Kwidzyn.

Na pochwałę zasługuje postawa piłkarzy Nielby po końcowym gwizdku, zamiast urządać upokarzający dla KP taniec radości przybili piątki z piłkarzami i spokojnie poszli do szatni. Wyjątkowy pokaz klasy.

Zółte: Szmit, Echaust (KP POLICE)
Kotarski, Mikołajczak, Figaszewski, Górka, Dombka (Nielba) sędzia: Andrzej Witkowski (Pomorski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: Matihno, mane18 - dziękujemy