Kotwica zwycięska
autor: kierojuniorZawodnicy Toruńskiego Klubu Piłkarskiego przegrali w meczu o mistrzostwo III ligi z Kotwicą Kołobrzeg 1:2 (1:0).

Początek spotkania to wzajemne sondowanie się zespołów. Pierwsi zaatakowali przyjezdni, ale po zbyt mocnym podaniu piłkę pewnie złapał Saładziak. Gospodarze nie czekali długo z odpowiedzią, czego efektem było wywalczenie w 15. minucie rzutu rożnego. Do piłki bitej przez Młodzieniaka najwyżej doskoczył Kowalski i strzałem w długi róg nie dał szans Tłoczkowi.

Po zdobyciu gola chwilową przewagę uzyskali miejscowi, jednak wraz z upływem czasu gra zaczęła się wyrównywać i do głosu zaczęli dochodzić goście. Na akcje Jackiewicza i Małkowskiego torunianie odpowiedzieli wrzutkami w pole karne Kotwicy, do których nie doszli jednak napastnicy. Na 6 minut przed końcem 1. połowy podopieczni Wiesława Borończyka zwiększają napór na Kotwicę, jednak ani Jankowski, ani Grzebel, ani Sarnecki nie byli w stanie zaskoczyć świetnie dysponowanego tego dnia bramkarza gości.

autor: C80Na początku 2. połowy chwilowe zamieszanie w polu karnym TKP wykorzystał Grocholski, który strzałem pod poprzeczką nie dał szans Saładziakowi. Po stracie gola zawodnicy TKP rzucili się do odrabiania strat, jednak nie mogli znaleźć sposobu ani na mądrze grającą obronę Kotwicy, ani na grającego tego dnia z ogromnym szczęściem Artura Tłoczka. Kolejne strzały torunian mijają minimalnie słupki i poprzeczkę kołobrzeskiej bramki, są zatrzymywane przez stoperów lub bronione instynktownie przez bramkarza.

W 63. minucie Maćkiewicz dostał znakomite podanie i widząc że bramkarz Kotwicy wyszedł z bramki, podcina piłkę która szybuje nad głową bezradnego Tłoczka po czym... trafia w słupek bramki i wychodzi w pole. Zawodnicy TKP za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania i co chwilę nękali atakami kołobrzeską obronę. Jednak po raz kolejny okazało się, że stare piłkarskie porzekadło: "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" jest ciągle aktualne.

W 71. minucie sędzia odgwizdał faul w okolicach pola karnego TKP, egzekutorem wolnego był Malinowski. Uderzył płasko i mocno w światło bramki, a piłka wyślizgnęła się z rąk Saładziaka i wpada do siatki. Od tej pory torunianie robili wszystko aby doprowadzić do remisu, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać Tłoczka. Po ostatnim gwizdku sędziego w zespole Kotwicy zapanowała euforia, a torunianie schodzili pokonani ze swojego boiska po raz 1. w tym sezonie.

Na konferencji prasowej po meczu powiedzieli:

autor: gazetapracykolobrzeg.plTomasz Arteniuk, trener Kotwicy Kołobrzeg:

Przyjechaliśmy tu po to żeby uzyskać korzystny wynik. W pierwszej połowie zespół zagrał bardzo niekonsekwentnie czego wynikiem była bramka stracona po raz pierwszy ze stałego fragmentu gry. W drugiej połowie udało nam się dość szybko odrobić straty. Prawda jest taka, że nie zawsze wygrywa drużyna lepsza. Biorąc pod uwagę drugą połowę, lepszą drużyną był TKP. Miał na pewno więcej szans ale taki jest sport. Cieszymy się z bramki która padła po ewidentnym błędzie bramkarza i z tych punktów.

Wiesław Borończyk, trener TKP:

Trener drużyny przeciwnej powiedział wszystko o przebiegu całego spotkania. Mieliśmy dzisiaj naprawdę duże problemy kadrowe. Należą się słowa uznania wszystkim zawodnikom, którzy dzisiaj wystąpili. Z pewnością Kotwica jest bardzo wymagającym przeciwnikiem, ma wielu chłopaków wyszkolonych technicznie, którzy wiedzą gdzie i jak się poruszać po boisku. Bramkarz Tłoczek miał dzisiaj dzień konia, co w konsekwencji spowodowało naszą porażkę.

Toruński KP - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (1:0)

1:0 - 15' - Kowalski

1:1 - 48' - Grocholski

1:2 - 73' - Malinowski

żółte kartki: R. Jankowski - T. Malinowski, A. Borys

sędziował: Ł. Sobiło (Legnica)

TKP: M. Saładziak - R. Warczachowski, B. Kowalski, T. Urbański (82 - B. Grala), P. Sarnecki, A. Młodzieniak, M. Wróbel, W. Swiderek, R. Jankowski, G. Grzebel (64 - M. Zgórzak), D. Zamiatowski (46 - J. Maćkiewicz).

Kotwica: A. Tłoczek, D. Małkowski, M. Benkowski, P. Grocholski, P. Chorab (46 - Ł. Miklasiński), T. Malinowski (74 - A. Kowalczyk), A. Matwijów, R. Onofryjuk (40 - A. Borys), Ł. Małkowski, J. Misztal (68 - M. Pisarczyk), K. Jackiewicz.

relacjďż˝ dodaďż˝: denis

III liga (2007/2008)
Elana Toruń Kotwica Kołobrzeg
1 2
03-11-2007 13:00
widzów: ok. 900
TKP: M. Saładziak - R. Warczachowski, B. Kowalski, T. Urbański (82 B. Grala), P. Sarnecki, A. Młodzieniak, M. Wróbel, W. Świderek, R. Jankowski, G. Grzebel (64 M. Zgórzak), D. Zamiatowski (46 J. Maćkiewicz).

KOTWICA: A. Tłoczek, D. Małkowski, M. Benkowski, P. Grocholski, P. Chorab (46 Ł. Miklasiński), T. Malinowski (74 A. Kowalczyk), A. Matwijów, R. Onofryjuk (39 A. Borys), Ł. Małkowski, J. Misztal (68 M. Pisarczyk), K. Jackiewicz.

żółte kartki: R. Jankowski - T. Malinowski, A. Borys sędzia: sędziował: Ł. Sobiło (Legnica)

Dane pomogli uzupełnić: kaczy, mane18, tomiKG - dziękujemy