King Wilki górą w pojedynku z Jeziorem
Do końca fazy zasadniczej Tauron Basket Ligi pozostało już tylko kilka kolejek. Dla zespołów z dolnej części tabeli, takich jak Wilki czy Jezioro, to wciąż okazja by zdobyć cenne doświadczenie.

W poprzednim meczu w Tarnobrzegu górą byli gospodarze, ale przed własną publicznością to King Wilki ze Szczecina pokazały efektywną koszykówkę. Już po pierwszych 5 minutach prowadzili 18-8. Gospodarze rozegrali nawet akcję, w której podawali tak długo, dopóki piłka nie znalazła wolnego zza łuku Greena. Jak się później miało okazać, asysty były kluczowe w tym spotkaniu.
Do tego King Wilki kontrolowały przebieg meczu. Gdy tylko rywalom udawało się zbliżyć na jedno lub dwa oczka, uciekali im od razu, powiększając przewagę. Do przerwy o ofensywie gospodarzy stanowili Nikolić i Kikowski, a drużynie udało się zapewnić sobie zaliczkę w postaci 10 punktów. Przed drugą połową na tablicy wyników widniało 45-45

W trzeciej odsłonie King Wilki poprowadziły run 8-0 i był to początek coraz większej przewagi szczecińskiej drużyny. Dobrze grający gospodarze prowadzili nawet ponad 20 oczkami. Gorący zrobił się Rodney Green, który trafiał skąd chciał i jak chciał, min. wszystkie 4 próby z dystansu - zdobył łącznie 22 punkty. 20 oczek i 7 asyst dołożył Paweł Kikowski, a niezły mecz na 8 asyst zaliczył także Marcin Flieger.

To, że szczecinianie wygrali każdą kwartę jest niewątpliwie zasługą obrony i ukraińsko-serbskiego duetu Kowalenki z Nikolićem, którzy tworzą szczeciński frontcourt. Ten pierwszy zebrał tego dnia 12 piłek i dołożył 3 bloki. Nikolić zdobył 15 punktów, 8 zbiórek i 4 bloki. Coraz trudniej dostać się przeciwnikowi pod kosz kiedy obaj są na parkiecie.

Świetnie asystująca drużyna Wilków zdobyła 26 asyst, ale trzeba zauważyć, że przy 15 stratach. Ostatecznie jednak gospodarze pokonali gości z Tarnobrzega aż 92-73 i trudno było nie zostać z wrażeniem, że byli po prostu lepszą drużyną.

King Wilki Morskie Szczecin - Jezioro Tarnobrzeg 92:73 (24:20, 21:15, 21:19, 26:19)

King Wilki Morskie: Green 22, Kikowski 20, Nikolić 15, Kowalenko 11, Flieger 10, Marinković 10, Wright 2, Pytyś 2, Bojko, Koziorowicz

(24:20,21:15,21:19;26:19) dodaj video
King Wilki Morskie: Green 22 (4/4x3), Kikowski 20 (7 as., 3x3), Nikolić 15 (8 zb., 4 bloki), Kowalenko 11 (12 zb., 4 str., 3 bloki), Flieger 10 (8 as.), Marinković 10 (6 zb.), Wright 2, Pytyś 2, Bojko 0, Koziorowicz 0
Siarka Jezioro: Miller 15 (4 str.), Patoka 13 (12 zb.), Williams 12 (9 zb.), Wall 10, Bell 9, Wysocki 8 (5 as.), Wojdyr 6, Pandura 0, Wolski 0, Morawiec 0