Takiego meczu w Kołobrzegu dawno nie było!
W trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr) kibice zobaczyli aż 8 bramek, a Kotwica rozgromiła Kujawiak Włocławek 6:2. Bohaterem meczu był Kamil Jackiewicz, zdobywca pięciu bramek.

Początek należał do Kotwicy jednak w 2 minucie Tomasz Malinowski przerzucił piłkę minimalnie nad bramką. Goście pierwszą akcję przeprowadzili w 9 minucie i od razu objęli prowadzenie. Artura Tłoczka mocnym strzałem pokonał Piotr Charzelski. Gospodarze rzucili się do ataku i w 21 minucie już był remis. Na listę strzelców wpisał się Kamil Jackiewicz. Ten sam zawodnik w 35 minucie dał Kotwicy prowadzenie, a 4 minuty przed przerwą po raz kolejny do siatki Marcina Kozłowskiego trafił Józef Misztal.

W przerwie Misztala zmienił Łukasz Małkowski i gra kołobrzeżan w ofensywie jeszcze bardziej się ożywiła. Już w 48 minucie Jackiewicz zdobył swoją trzecią bramkę w meczu. W 62 minucie dołożył kolejnego gola i było 5:1. W 73 minucie błąd obrony Kotwicy i brak rozgrzania bezrobotnego przez większość meczu Tłoczka wykorzystał Maciej Lewandowski i zdobył drugą bramkę dla Kujawiaka. Kotwica dalej atakowała, a Kujawiak rozpaczliwie się bronił. Jackiewicz "ukąsił" rywali jeszcze raz, w 87 minucie wykorzystując sytuację "sam na sam" z bramkarzem gości. Mógł zdobyć swojego szóstego gola, ale w 89 minucie będąc w doskonałej sytuacji zdecydował się jednak podawać do partnerów. Chwilę później Andrzej Matwijów dośrodkowywał z prawej strony, obrońca Kujawiaka Marcin Sobolewski próbował wybijać piłkę na rzut rożny, a mało brakowało, a pokonałby własnego bramkarza. Trafił jednak w słupek. Mecz zakończył się wynikiem 6:2. Kotwica wygrała zasłużenie, a sześć goli było dla włocławian najmniejszym wymiarem kary w tym meczu.

Kotwica Kołobrzeg - Kujawiak Włocławek 6:2 (3:1)

gole: Kamil Jackiewicz (21, 35, 48, 62, 87), Józef Misztal (41) - Piotr Charzelski (9), Maciej Lewandowski (73)

żółte kartki: Paweł Grocholski, Kamil Jackiewicz (Kotwica)

sędziowie: Konrad Bobkiewicz (główny) oraz Przemysław Głowacki i Grzegorz Burandt (wszyscy Poznań)

KOTWICA: Artur Tłoczek - Daniel Małkowski, Michał Benkowski, Szymon Sidorowicz (40 - Tomasz Chrupałła), Piotr Chorab, Paweł Grocholski, Andrzej Matwijów, Tomasz Malinowski (63 - Andrzej Borys), Rafał Onofryjuk (36 - Marcin Pisarczyk), Józef Misztal (46 - Łukasz Małkowski), Kamil Jackiewicz.

KUJAWIAK: Marcin Kozłowski - Grzegorz Skowroński (81 - Adrian Ogłodziński), Emil Marciniak, Marcin Sobolewski, Marcin Baranowski, Dawid Kaszuba (72 - Damian Wojtkowiak), Mariusz Kowalski (44 - Maciej Lewandowski), Aleksander Majic, Piotr Charzelski, Roger Babiarz, Mariusz Cichowlas.

relacjďż˝ dodaďż˝: denis

III liga (2007/2008)
Kotwica Kołobrzeg Kujawiak Włocławek
6 2
15-09-2007 16:00
Kamil Jackiewicz (21, 35, 48, 62, 87), Józef Misztal (41) - Piotr Charzelski (9), Maciej Lewandowski (73) dodaj video
Kujawiak: Kozłowski - Skowroński (Ogłodziński), Marciniak, Sobolewski, Baranowski - Kaszuba (Wojtkowiak), Kowalski (Lewandowski), Majić, Charzewski - Babiarz, Cichowlas

Po za tym na ławce rezerwowej znaleźli się: Łukasz Gołka (Jako rezerwowy bramkarz!), oraz Adam Cyronek

żółte kartki: Paweł Grocholski, Kamil Jackiewicz (Kotwica) sędzia: Konrad Bobkiewicz (główny) oraz Przemysław Głowacki i Grzegorz Burandt (wszyscy Poznań)

Dane pomogli uzupełnić: paradoks2, saq25, tomiKG - dziękujemy

Takiego meczu w Kołobrzegu dawno nie było! (denis)